Eticaret Sitelerini Kullanmak Ürün Satışları İçin Neden Önemlidir? Eticaret Sitelerini Kullanmak Ürün Satışları İçin Neden Önemlidir?

Eticaret oldukça önemlidir çünkü potansiyel müşterilerinizin tamamına ulaşmanızı sağlayan bir araçtır. Eticaret ile sadece mağazanızın bulunduğu yerde değil, tüm dünyaya ürünlerinizi tanıtabilir ve satışını yapabilirsiniz.

Eticaret sözlük anlamı ile elektronik ticarettir. Yani internet üzerinden pazarlama yapabilmenizi sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde sitenize satmak istediğiniz bütün ürünlerinizi koyabilirsiniz. Ürünlerin özelliklerini, resimlerini, fiyatlarını ve varsa indirim miktarlarını koyarak internet kullanıcılarına ulaşabilirsiniz. Şu an interneti kullanan yaklaşık olarak 40 milyon insan bulunmaktadır. Onlara ulaşmak ve ürünlerinizin tanıtımını yapmak satışlarınız için büyük bir artıdır. 

Eticaret siteleri sayesinde sadece mağazanızda müşteri gelmesini beklemezsiniz. Kendinize özel, kendi seçtiğiniz tasarımlarla kaliteli bir eticaret sitesine sahip olursunuz. Sahip olduğunuz bu eticaret sitesi sayesinde sanal mağazanızı açmış olursunuz. Sanal mağazanızda ürünlerinizi tanıtarak ya da reklamlar sayesinde daha çok müşteriye kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Bu sayede satışlarınızı ve doğru orantılı olarak da cirolarınızı katlayabilirsiniz. 

Eticaret Siteleri İle Kredi Kartı Kullanan Müşterilerinize Ulaşın

Eticaret sitesinin bir diğer önemi ise internette kredi kartı ile alışveriş yapan diğer müşterilerinize de ulaşabilmenizdir. E-ticaret sitelerine kurulan sanal polarınız sayesinde sitenizden ürün alacak olan kişiler kredi kartlarını kullanarak güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirler. Sitenize kullanıcılar gelirler. kendilerine uygun olan ürünü beğenirler. Ardından ürünü sepetlerine eklerler. Son olarak ürün ödemesini yaparlar. Sizin belirlediğiniz ödeme sistemlerinden herhangi bir tanesini seçerler. Genel olarak ise kredi kartı ile taksitli ödeme sistemi tercih edilmektedir. Müşteri ödeme yap butonuna basar. Ardından kredi kartı bilgilerini ve adres bilgilerini girerek ödemesini tamamlar. O anda sizin yönetici panelinize sipariş bilgileri düşer. Ve son olarak ürünü paketleyerek ilgili müşterinize ilgili ürünü gönderirsiniz. 

Mail ve Kampanya Yönetimi İle Sitenizi Ayrıcalıklı Kılabilirsiniz

Eticaret siteleriniz sayesinde sizden ürün alan müşterilerinize düzenli olarak mailler gönderebilir ve onları yeni ürün ve indirimleriniz hakkında bilgilendirebilirsiniz. Müşterilerinize uygun olarak taksitli ödeme seçenekleri ve kampanyalar belirleyerek sitenize daha çok kullanıcı çekebilirsiniz. Kaliteli ve şık tasarımlı siteniz sayesinde markanızı sadece Türkiye'de değil tüm dünyada tanıtabilirsiniz.