Elektronik Ticaret Sistemlerinin Kurulumu Elektronik Ticaret Sistemlerinin Kurulumu

Elektronik ticaret 90'lı yılların sonunda ortaya çıkan ve online ödeme yapılarak e-alışverişi sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde iki kişi arasında internetten alışveriş yapılması sağlanır. Üretici ya da aracı firma açacağı e-ticaret sitesine ürünlerini fotoğrafları, açıklamaları, fiyatları ve kampanyaları ile birlikte koyar. Ardından çeşitli tanıtım çalışmaları yapar. Yapılan bu çalışmalar sonucunda müşterilerin siteye giriş yapması sağlanır. Müşteri ürünleri resimleri, açıklamaları ve fiyatları sayesinde inceler. Ardından almak isterse ödeme yapar ve sipariş verir. Üretici ya da ürünü satan aracı firmaya sipariş bildirim olarak düşer. Müşteriden alınan bilgiler sayesinde ürün adrese kargo ile ya da diğer teslimat yolları ile gönderilir. 

ELEKTRONİK TİCARET SİSTEMLERİ NEDEN TERCİH EDİLİYOR ?

Bu sistem son bir kaç yıldır çok fazla kullanılmaya başlamıştır. E-ticaret piyasasında yapılan satışlar kendisini 3'e hatta 4'e katlamıştır. Bunun sebebi kredi kart kullanım sayısının günden güne artması ve e-ticaret sitelerinde kredi kartlarına özel kampanyaların yapılmasıdır. Aynı zamanda insanlar ürün satın almak için mağazaya gitmek yerine e-ticaret sitelerini tercih etmekte ve evine kadar ürünü teslim almaktadır. Hem ürünü indirimli almakta, hem kampanyalardan faydalanmakta hemde evine kadar ürünü getirtebilmektedir.

Durum böyle olunca yeni açılan bir çok firma mağaza kurmak yerine sanal e-ticaret sitesi açmaya başlamıştır. Ürünlerin depolanacağı ve teslimatının yapılacağı bir alan onlara yeterlidir. Sanal mağazaları tercih etmelerin sebebi ise maaliyetinin oldukça az olmasıdır. Ayrıca ürün kısıtlaması yoktur. Örnek olarak bir yerel mağazaya 200 ürün koyabiliyorken sanal mağazaya binlerce hatta sınırsız ürün eklenebilmektedir.

E-TİCARET SİTESİNİN AÇILMASI

Elektronik ticaret sitelerinin kurulumu Neticaret e-ticaret paketleri oldukça kolaydır. Paketi satın aldığınızda sadece bir kaç gün içerisinde siteniz açılır. Hiç bir işlemle uğraşmanıza gerek yoktur. Sitenize ödeme sistemlerinin entegrasyonu sağlanır. Alışverişe hazır bir şekilde size siteniz teslim edilir. Yapmanız gereken şeyler ise sistemi öğretebilmek ve aynı zamanda bu sektörde yükselebilmek için Neticaret özel eğitimlerini almanızdır. Ardından ürün satışına başlayabilmekte ve siparişlerinizi kargolamaya başlayabilmektesinizdir.

Bu sistemi yakından tanıyabilmek için ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Demo talebi ile sahip olacağınız e-ticaret sisteminin yönetici panelinin nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Demo talebi gönderebilmeniz için aşağıda bulunan butona tıklamanız ve sizden istenilen bilgileri doldurmanız yeterlidir.

 

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle