E-ticarette Satış Yapmanın Önemli İp Uçları Havale, Sanal Pos, Kargo E-ticarette Satış Yapmanın Önemli İp Uçları Havale, Sanal Pos, Kargo
sanal mağazalar

E-TİCARET SİTENİZ İÇİN AKILDA KALACAK İSİMLER BULUN

Firmanızdaki ürünlerinizi online pazarlayabilmek için ya da yeni bir işe atılmak için bir e-ticaret sitesi açacaksanız o sitenin ismini akılda kalıcı ve kısa olmalıdır. Örnek olarak son zamanlarda oldukça adını duymakta olduğumuz n11.com gibi. Verilen reklamlar sayesinde bir çok kişinin hafızasına kazınmış bir isimdir. Site isminizde Türkçe karakterler kullanmamaya özen gösterin. (Örneğin; ü, ş, ı, ğ… gibi.)

E-TİCARET SİTENİZİN YAZILIMI İHTİYAÇLARINIZI KARŞILASIN

Siteniz için kullanacağınız yazılımda ilk olarak özel bir yönetici panelinizin olması gerekmektedir. Bu panel sayesinde kategori oluşturabilmeli, sayfaları yönetebilmeli, siparişleri takip edebilmeli, online ödeme sistemlerinin kurulumunu kolayca sağlamalı, müşteri ödemeleri iptal edebilmeli, kullanıcı yetkilendirebilmelisiniz. Ve bunlar gibi onlarca özelliğe daha sitenizde sahip olmalısınız. Bu hususta ”NETİCARET E-TİCARET YAZILIMLARI” başlıklı konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

ÖDEME SİSTEMLERİNİZ, STOKLARINIZ ve TEDARİKÇİLERİNİZ SAĞLIKLI BİR İŞLEYİŞTE OLSUN

Müşterilerinizin sitenizden alacağı ürünleri nereden sağlıklı bir şekilde temin edebileceğinizi ve teslim sürecini en kısa zamana nasıl çekebileceğinizi mutlaka araştırın. E-ticaret yazılımlarınızda stokların doğru bir şekilde işlenebildiğine ve takip edilebildiğine dikkat edin. Kullanacağınız ödeme sistemlerini müşterilerin kullanım sıklığına göre belirleyin ve ona göre e-ticaret sitenize entegrasyonunu sağlayın. Bir e-ticaret sitesinde kullanılan ödeme sistemlerinin Sanal Pos, EFT / Havale, Kapıda Tahsilat ve Western Union olduğunu unutmayın. Bu ödeme sistemlerinin hepsini sitenizde bulundurmaya özen gösterin.

SOSYAL MEDYA, ADWORDS, REKLAMLAR

Eğer yukarıda bahsedilen konularda doğru stratejiler belirler ve ileriye yönelik olan planlarınızı kesintisiz bir şekilde uygularsanız e-ticarette satışlarını kısa bir sürede beklenmedik bir şekilde arttırabilirsiniz. Tabi bu anlatılanların yanında adwords, arama motorları, reklamlar, tanıtımlar, sosyal medya gibi konularda da etkili çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Bu hususta ”E-TİCARET SİTELERİNİN TRAFİĞİ NASIL ARTTIRILIR” başlıklı konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı olan Neticaret ile birlikte sahip olacağınız e-ticaret sistemlerini kullanırken yapmanız gereken bütün stratejiler sizlere anlatılmakta ve eğitimler sayesinde e-ticaret yazılımlarını tam anlamı ile kavrayabilmeniz sağlanmaktadır.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle