Türkiye'nin Hangi İllerinde E-ticaret En Çok Kullanılıyor Türkiye'nin Hangi İllerinde E-ticaret En Çok Kullanılıyor

E-ticaret bir diğer adı ile elektronik ticaret dünyada ve dolayısı ile teknolojiyi yakından takip eden Türkiye’de de hızlı bir artış gösteren sektörlerden bir tanesi. İnternetten online alışveriş yapılmasını sağlayarak müşteri ve tüketiciyi sanal ortamda birleştiren bu sistemler ile firmalar ürünlerini web ortamından pazarlayabiliyor. Özel yazılımlar sonucu ortaya çıkartılan ve genel olarak üyelik sistemi çalışan e-ticaret sitelerinin kullanılması için ise özel ödeme sistemler kullanılıyor.

TÜRKİYE’DE E-TİCARETİ EN ÇOK KULLANAN İLLER

Türkiye’de e-ticaret sektörüne ilk giriş yapan illerden bir tanesi ise İstanbul. 2000’li yıllarında hemen başlarında ortaya çıkan ve zamanla trend haline gelen e-ticaretin şu anda Türkiye’de en çok kullanılma sıralaması ise yapılan aranmalar sonucu ortaya çıkıyor. E-ticaret sektörüne en çok ilgi gösteren 10 ilimiz sırası ile İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Konya, Antalya, İzmit, Kayseri, Samsun, Adana. Bu illerde ticaret yapan ve mağazasını internette de yayınlamaya başlayan firmalar ise diğerlerine göre bir adım öndeler.

Türkiye haritası

E-TİCARET SAYESİNDE TÜM DÜNYAYA AÇILABİLİRSİNİZ

Elektronik ticaretsayesinde açılan sanal mağaza üzerinden online ürün siparişi alınabilmekte ve alınan bu siparişler ilgili adreslere teslimat yolları ile gönderilebilmekte. Alınan reklamlar ve yapılan tanıtımlar sayesinde ürünler tüm Türkiye’ye hatta istenirse tüm dünyaya satılabilmekte. Özellikle gündelik ihtiyaç olan giyim, yemek, ve bilişim ürünlerinin internet üzerinden satışı hat safhada.

ARAYIN YA DA DEMO TALEBİNDE BULUNUN

Eğer sizde sadece yaşadığınız ilde sahip olduğunuz mağazanız üzerinden değil de, tüm Türkiye’ye ulaşabileceğiniz sanal mağazanız üzerinden satış yapmak istiyorsanız bu konu hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0 212 256 60 00 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da e-ticaret sitelerini detaylı bir şekilde inceleyebilmek için buraya tıklayarak demo talabinde bulunabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle