E-ticaret Yazılımlarıyla Sanal Mağaza Üzerinden Online Ürün Pazarlama E-ticaret Yazılımlarıyla Sanal Mağaza Üzerinden Online Ürün Pazarlama

Pazarlama: Üreticilerin yani firma ve işletmelerin ürettikleri ya da sağladıkları sundukları mal ve hizmetleri müşterilerinin ilgisini çekebilecek tarzda satışını, reklamını, tanıtımını ve iletişim stratejleri ile birlikte çalışmalarını yaptıkları ve bunun sonucu alınan kararlar doğrultusunda ürünü piyasaya sürmelerine verilen isimdir. 

PAZARLAMADA STRATEJİ ÖNEMLİDİR

Bir ürünü pazarlamadan önce o ürünün satışının nasıl yapılacağını dair alınacak olan karar ve stratejilerin önemi oldukça büyüktür. Bu konu üzerinde yapılan detaylı çalışmalar sonucu satışlar paralel bir şekilde artmaktadır. Lakin pazarlama konusunda bir çok firmanın stratejisi oldukça zayıftır. Bunun sebebi ise pazarlama üzerine gidilmemesi ve gerekli çalışmaların yapılmamasından kaynaklanmaktadır. 

pazarlama

REKLAM VE TANITIMLARINI İYİ BELİRLEYİN

İyi bir pazarlama yapılacak olan iyi reklamlar ve tanıtımlar sonucu gerçekleşmektedir. Ancak bir çok firma yanlış uygulamış olduğu stratejilerden dolayı, yapılan tanıtımlardan istenilen verimi alamamaktadırlar. Genel olarak tüketiciler rahatlığı tercih etmektedirler. Rahat bir şekilde alışveriş yapabileceği, bir çok ürün seçeneğinin olduğu aynı zamanda kampanya ve indirimlerin yaşandığı e ticaret siteleri en çok tercih edilen alanlardır. Bilindiği üzere son bir kaç yılda elektronik ticaret sitelerine olan rehabet artmış ve bunun sonucunda bir çok firma mağazasını e-ticarete taşımıştır.

İNSANLAR NEDEN SANAL MAĞAZALARI TERCİH EDERLER

İnsanların e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmalarının sebebini rahatlık olarak nitelendirmiştik. Evet tüketiciler sanal mağazadan ürün alırken oldukça rahatlardır. Çünkü çay içerken, film izlerken, arkadaşları sohbet ederken hatta yolda yürürken bile cep telefonlarından alışveriş yapabilmektedirler. E-ticaret sitelerinin neden bu denli tercih edildiğini detaylı bir şekilde anlattıktan sonra sanal mağaza üzerinden online pazarlamanın nasıl yapılacağı hakkında da bilgi verelim.

E-TİCARET SİTESİNİN KURULUMU

Eticaret paketleri birbirinden farklı görselleri ve tasarımları ile online ödeme sistemlerini kullanan ve insanlara online ürün satışının yapılmasını sağlayan sistemlere verilen addır. Yapılan bu yazılımlar sayesinde firmalar çok rahat bir şekilde reklamlarını yapabilmekte ve sadece saatler içerisinde ürünlerini milyonlara tanıtabilmektedirler. Müşteriler mağazaya beklenmeden ve sayı kısıtlaması olmadan milyonlarca kişiye sanal mağazadan ulaşılabilmektedir. Tüketici e-ticaret sitenize giriş yapar, ardından bir ürün beğenir ve belirlediğiniz ödeme sistemlerinden birini tercih ederek siparişini verir. Sizin yapmanız gereken şey ise ödemesi yapılan ürünü tüketici adresine kargo ya da diğer teslimat yöntemlerini kullanarak göndermektir.

Site açılması ve Tasarım: E-ticaret yazılımları kullanılırken ilk önce firmanızın adına uygun bir internet sitesi açılır. Ardından bu internet sitesine eticaret paket özellikleri entegre edilir. Kullanılmak istenen ödeme seçenekleri belirlenir ve onların da entegrasyonu sağlanır. Firmanızın kalitesini ortaya koyacak özel bir logo yapılır, 500+ tema tasarımı arasından herhangi bir tanesi seçilir. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra sistemin daha iyi anlaşılabilmesi için özel eğitimler verilir. 

eticaret tasarımı

Güvenlik: Firmanızı tanıtacak olan e-ticaret siteniz özel sunucularda barındırılır. Bu sunucularda firewall, IDS, IPS, RAID5 gibi özel güvenlik önlemleri alınmaktadır. Ayrıca sitenizdeki bilgi alışverişinin özellikle kredi kart bilgilerinin korunabilmesi için 128bit SSL şifreleme sistemi kullanılır. Artık siteniz görsel açıdan şık, güvenlik açısından tam korumalı ve kullanım açısından da rahat olacak bir şekilde açılmış olur. Geriye kalan en önemli konular ise siteye verilecek olan reklamlardan ve yapılacak olan arama motorları çalışmalarından nasıl kullanıcı sağlanacağıdır. 

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle