Eticaret Entegrasyonu XML Ürün Ödeme Sistemi Kurulumu Eticaret Entegrasyonu XML Ürün Ödeme Sistemi Kurulumu
ödeme sistemleri

E-ticarette entegrasyonların önemli rolleri bulunmaktadır. Hem bu sektörü kolaylaştırmak hem de işleyişini sağlayabilmek için bazı kurulumların yapılması gerekmektedir. Bu entegrasyonlar arasında en sık yapılan ve kesinlikle bir e-ticaret sitesinde olması gereken iki özellik XML ürün entegrasyonu ve ödeme sistemlerinin entegrasyonudur.

XML ürün entegrasyonu ile birlikte binlerce ürün sadece dakikalar içerisinde sisteme entegre edilebilmektedir. Sanal pos entegrasyonları ise özel bir şekilde tasarlanmış olan yazılımlar sayesinde rahatlıkla yapılabilir olmalıdır. XML ürün entegrasyonu ve ödeme sistemlerinin entegrasyonu hakkında biraz bilgi verelim.

XML ÜRÜN ENTEGRASYONU

XML ürün entegrasyonu bir siteden ya da elde var olan verilerden e-ticaret sitenize çoklu ürün eklemenizi sağlayan bir sistemdir. Özellikle tedarikçi firmalardan ürün satın alan alışveriş siteleri için olmazsa olmaz özellikler arasında yer almaktadır. Bu sebeple bir elektronik ticaret sitesi yapılmadan önce o sitenin xml ürün entegrasyonunun olup olmadığına bakılması gerekmektedir.

Connact

Neticaret paketleri sayesinde Arena ConnAct entegrasyonu yapılabilmektedir. Yazılımlar bu kuruluma göre dizayn edilmiştir. E-ticaret sitelerinizde kullanabileceğiniz XML veri transfer özelliği sayesinde, sürekli güncellenen, ürün bilgisi, stok bilgisi, ve sipariş özelliği sunan Arena’nın ürünlerini sadece dakikalar içerisinde sitenize aktarabilmektesinizdir. Bu özellik sayesinde herhangi bir iş gücü sarf etmeden ya da zaman kaybı yaşamadan binlerce ürüne sahip olan bir sanal mağaza açabilirsiniz. Arena ve E-çözüm arasında yapılan iş ortaklığı sayesinde sizde bu özelliğe sahip olabilirsiniz.

ÖDEME SİSTEMİ ENTEGRASYONLARI

Bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, o e-ticaret sisteminin bütün ödeme sistemlerinin kurulabilir olduğu yazılıma sahip olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sanal pos kurulumu, payu paynet paypal ipara gibi ödeme sistemlerinin kurulumu, havale ve kargo ile ödeme sistemlerinin de kurulu olup olmadığına ve istenildiği zaman entegrasyonunun sağlanıp sağlanamayacağına dikkat ediniz.

Bu yazımızda sizlere elektronik ticaret sitelerinde olması gereken entegrasyonlar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bu entegrasyonların kullanılması ilerleyen zamanlarda işletmenize ya da girişimci iseniz sizlere oldukça destek olacak kurulumlardır. Eğer sizde bu özelliklere sahip olan bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız Neticaret e-ticaret paketlerini satın alabilirsiniz. Satın almadan önce e-ticaret yazılımlarını denemek istiyorsanız demo talebinde bulunabilirsiniz.

demo formu

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle