Eticaret Şirketlerinde Sosyal Medya Facebook Twitter Google + Tercihi Eticaret Şirketlerinde Sosyal Medya Facebook Twitter Google + Tercihi

Son zamanlarda sosyal medya oldukça fazla kullanılmaya başladı. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar herkesin dikkatini çekmekte. Neredeyse tüm hayatımızda girmiş durumda. Gün içerisinde vaktimizin çoğunu sosyal paylaşım sitelerinde geçirmek durumundayız. Resimlerin paylaşıldığı, insanların günlük aktivitelere hakkında bilgiler paylaşıldığı, karşılıklı mesajlaşmaların olduğu, kısacacası internet üzerinde yeni bir hayatın olduğu bir alana insanlar oldukça alışmış durumdalar.

Böyle bir alanda e-ticaret sitesine sahip olan şirketlerde oldukça hızlı bir şekilde yerlerini almaya başladılar. Şirketler genel olarak kendilerini takip edecek insanların olduğu sosyal medya alanlarını daha fazla tercih ediyorlar. En çok tercih edilen sosyal medya sitelerinin sıralaması ise şu şekilde; Facebook, Twitter, Google+.  Üreticilerin sosyal medya da yer almasının en büyük sebebi ise google'dan sonra en büyük kullanıma sahip olan siteler olmaları. Bu sayede daha fazla tüketiciye daha kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar. 

E-TİCARET SİTELERİ İÇİN FACEBOOK

Facebook şu anda en çok kullanılan sosyal medya sitesi. E-ticaret sitesi sahipleri ilk olarak bu sosyal medya aracını kullanıyolar. Ardından twitter ve googl plus geliyor. Ancak son zamanlarda Türkiye'de hemen hemen herkesin kullandığı tek sosyal paylaşım sitesi Facebook. Bu site sayesinde üreticiler açtığı sayfalardaki beğeni sayılarını paylaşımları ve kampanyaları ile arttırıyorlar. Ardından facebook store özelliği sayesinde bu mecralarda ürün satışında bulunabiliyorlar. İndirimlerini duvarlarında yaptıkları paylaşımlar ile yüz binlere iletebiliyorlar. 

E-TİCARET SİTELERİ İÇİN TWİTTER

Facebook'tan sonra ülkemizde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi. Aynı zamanda dünyada da bu ağı kullanan bir çok kişi bulunmakta. Twitter sayesinde kendi sektörünüze yönelik kişi, kurum, işletmeleri takip edebiliyor ve onlarla ilgili bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda onlarda sizleri takip ederek yapmış olduğunuz paylaşım ve yeniliklerden haberdar olabiliyorlar. Tek bir sorunu bulunmakta. Attığınız twitler 140 karakter ile sınırlandırılmış durumda.

E-TİCARET SİTELERİ İÇİN GOOGLE+

Google plus geçtiğimiz yıllarda çıkmıştı. Herkesin aklında facebook a yeni bir rakip doğdu düşüncesi vardı. Ancak facebook yapmış olduğu yenilikler ile google plus +'ın yanına yaklaşmasına bile izin vermedi. Ancak bilişim ve teknoloji ile uğraşan insanlar bu sosyal paylaşım sitesine oldukça önem vermekteler ve kullanmaktalar. Eğer bilişim veya teknoloji sektöründe iseniz sizlerinde kullanmasında fayda var.