E-ticaret Sistemlerinin Yazılımlarında Hangi Özelliklere Yer Verilmeli E-ticaret Sistemlerinin Yazılımlarında Hangi Özelliklere Yer Verilmeli

E-ticaret sistemleri özel yazılımlar ile birlikte kullanılarak oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu yazılımlar sonucu her türlü isteğe cevap verebilecek e-ticaret siteleri ortaya çıkmaktadır. Bir çok eticaret yazılımında yapılmayan ya da yapılamayan özellikler sebebi ile siteyi açan firma istediği başarıya ulaşamamaktadır. Bir elektronik ticaret sisteminde istenilen hedefe daha kısa bir sürede ulaşılabilmesi için hangi özellikler var olmalıdır ?

MUHASEBE ENTEGRASYONU

Tahsilat en büyük sorunlardan bir tanesidir. Özellikle muhasebe ve finans müdürleri e-ticaret sistemleri üzerinden yapılan alışverişlerin kontrolünü sağlayabilmek için fazla iş gücü ve zaman harcamaktadırlar. Zamanla artan müşteri sayısı ile birlikte durum iyice kötüleşmektedir. Bu sebeple bir e-ticaret yazılımında mutlaka muhasebe programı entegrasyonu olmalıdır. Stokların oluşturulması, müşterilerin kaydı, faturaların kesilmesi gibi zaman alıcı konuların minimuma indirilmesi gerekir.

alışveriş spetiGELİŞTİRİLEBİLİR TASARIMLAR

Teknoloji her geçen gün hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bununla bilikte grafiksel tasarımlarda da gelişmeler yaşanmaktadır. Örneğin 5 sene önce yapılmış olan bir sitenin tasarımı şu an göze hoş gelmemektedir. Bu sebeple sitenize kuracağınız e-ticaret yazılımının mutlaka geliştirilebilir olması gerekmektedir. E-ticaret firmaları genel olarak bir çok sayıda tema kullanmanıza izin vermektedir ancak sizinde istediğiniz garafiği, görseli temanıza entegre edilebilir özellikte bir yazılıma sahip olmanız gerekmektedir. 

ONLİNE ÖDEME SİSTEMLERİ

Bir e-ticaret sitesi kurulduktan sonra hangi online ödeme sistemi olursa olsun sıkıntısız bir şekilde kuulabilmesi gerekmektedir. Sanal pos kurulumu, havale ile ödeme alma, kargo ödeme seçenekleri, mobil ödeme ve entegrasyonu, ve tedarikçi firmaların poslarının entegrasyonları sorunsuz bir şekilde yapılabilmelidir.

E-ticaret sistemlerinde olması gereken en önemli 3 özellikten sizlere bahsettik. Bu özelliklerin tamamına ve daha fazlasına Neticaret eticaret paketlerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Ancak şunu da bilmeniz gerekir. Bu özellikler 3 ana başlık ile kısıtlı değildir. Detaylı Bilgi alabilmek için Profesyonel E-ticaret Yazılımları yazımızı okuyabilirsiniz. Eğer demo talebinde bulunarak Neticaret yazılımlarını incelemek istiyorsanız tıklayın.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle