E-ticaret Sektöründe İstenilen Başarıya Ulaşmanın 6 Püf Noktası E-ticaret Sektöründe İstenilen Başarıya Ulaşmanın 6 Püf Noktası
hedefi vurmak

Hedef koyduğunuz bir işte başarıya en kısa sürede ulaşmak istiyorsanız bazı teknikleri bilmeniz ve doğru stratejileri uygulayarak emin adımlar atmanız gerekmektedir. Teknik bilmeden ve düzenli bir şekilde plan yapmadan o işte yükselmeniz y ada hedeflediğiniz başarıya ulaşmak sadece şansınıza kalmış demektir. E-ticaret sektöründe ise maalesef şans yanınızda olmamaktadır. Bu sektörde ilerleyebilmeniz için uygulamanız gereken bazı çalışmalar ve bu çalışmaların yanında asıl olarak dikkat etmeniz gereken 6 püf nokta bulunmaktadır.

1.) Güvenliğinizi sağlamadan e-ticaret sitesi açmayın: Art arda 3 adet soru soracağız. E-ticaret siteniz varsa ve bu üç sorudan bir tanesine dahi hayır diyorsanız her an e-ticaret sitenizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz demektir. Sitenizin barındığı sunucularda Firewall ve IPS/IDS güvenlik sistemleri bulunuyor mu ? Sunucularda bilgilerinizin yedeklenmesi için RAID5 yedekleme sistemi var mı ? Müşterilerinizin iletişim ve kredi kart bilgilerinin korunması için uluslar arası kabul görmüş olan 128bit SSL şifreleme sistemi ödeme sayfalarında kullanılıyor mu ? Eğer bir tane sorumuza dahi hayır cevabı verdiyseniz bu sistemlerin tamamını içeren bir e-ticaret sitesi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

2.) Geliştirilemeyen tasarımı olan siteleri kullanmayın: Teknoloji gelişiyor ki buna paralel olarak insanların görsel açıdan kalitesi ve orjinallik anlayışı da değişiyor. Birkaç sene önce açılmış olan ve o zamanlarda göze oldukça hoş gelen bir site günümüzde oldukça demode bir site olarak kendini düşündürebiliyor. Bu sebeple istenildiği zaman tasarımı geliştirilebilir olan bir e-ticaret sitesi kurmanız sizin için faydalı olacaktır.

3.) Bütün ödeme sistemlerini kullanın: Sitenize gelecek olan müşterilerin hangi ödeme seçeneğini tercih edeceği konusunda bir bilgi sahibi olamazsınız. Bu sebeple kullanabileceğiniz kadar online ödeme sisteminin entegrasyonunu sitenize sağlayın. Şuna ise çok dikkat edin. Alacağınız e-ticaret paketinde bütün ödeme sistemlerinin rahat ve kolay bir şekilde kurulabilir olsun.

4.) Sektörünüze yatkın olan bir seo uzmanı ile çalışın: E-ticaret sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilmesini sağlayacak olan profesyonel seo uzmanları ile çalışın. Sitenizin seo analizini iyi yapacak ve bu analizlerin yanı sıra sitenize kullanıcı çekebilecek her türlü içeriğe e-ticaret sitenizde yer verecek olan arama motoru optimizasyon uzmanları ile yapılacak çalışma, organik aramalarda daha çok sonuçta ve ve daha üst sıralarda çıkmanızı sağlayacaktır.

5.) Sosyal medyayı takip etmeyi ve sürekli paylaşım yapmayı unutmayın: Organik aramalar ve sitenize alacağınız ücreti reklamlardan sonra en önemli mecra sosyal medyadır. Sosyal medya sitenizin tanıtımını yapacağınız en önemli kollardan bir tanesidir. Gerek yapacağınız paylaşımlar ile gerekse yazacağınız yazılar ile birlikte hem ürün özelliklerinizi sosyal paylaşım ya da haber sitelerinden paylaşabilir hem de bu siteler üzerinden gelecek olan kullanıcılar sayesinde sitenizin yükselişe geçmesini sağlayabilirsiniz.

6.) Sınırsız müşteri desteği verin yapabiliyorsanız 7/24: Belki de en önemli konular arasında yer almaktadır sınırsız müşteri desteği. İnternette hangi müşterinin hangi saatte sitenize geleceği hiç belli olmaz. Sabah 6’da da sipariş alabilirsiniz gece 12’de de. Bu sebeple sürekli sitede ya da kullandığınız bir telefon başında online kalmanız önemlidir. Müşteri desteğinin diğer bir önemi ise ürün satın alacak olan tüketicilerin size karşı güveninin artmasını ve bu sebeple ürünü satın almalarını sağlamasıdır. Bunu da kesinlikle unutmayın.

Yukarıda bahsettğimiz 6 püf noktayı eksiksiz bir şekilde plan yaparak uygularsanız e-ticaret sektöründe ulaşamayacağını hedefiniz ya da daha doğrusu hayaliniz yoktur.

NETİCARET ETİCARET SİSTEMLERİ | NETİCARET E-TİCARET PAKETLERİ

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle