Türkiye'de Kullanılan E-ticaret Paketlerinin Tanıtımı ve Özellikleri Türkiye'de Kullanılan E-ticaret Paketlerinin Tanıtımı ve Özellikleri

Türkiye'de intrenetten alışveriş yapma oranları hızlı bir şekilde artmaya başladı. Bu artış güvenli alışveriş ile birlikte tüketicilerin rahat ve kolay bir şekilde alışveriş yapabilmesinden kaynaklanmaktadır. E-ticaret yazılımlarında kullanılan güvenlik önlemleri ile, e-ticaret sitelerinin sunmuş olduğu indirim ve kampanyalar sayesinde online alışverişler daha cazip hale gelmeye başlamıştır. Bu sebeplerden dolayı e-ticaret sektöründe son birkaç yılda hızlı bir yükseliş yaşanmıştır.

İNTERNETTEN MAĞAZA TANITIMI

Türkiye’de on binlerce firma e-ticaret sitesi açarak kendi mağazalarını diledikleri gibi tanıtmaya başlamışlardır. Yerel mağazaların internette sanal mağaza ortamına taşınması sonucu işletmelerin hem tanıtımı hem de reklamı yapılabilmektedir. Sahip olunan ürünler açıklama, görsel, fiyat ve stok bilgileri ile birlikte e-ticaret sitelerine yüklenmektedir. Ürünü alacak olan kişiler sanal mağazaya çeşitli alanlardan giriş yaparlar. Bu alanlar sırası ile reklamlar, arama motorları ve e-mail marketing yöntemi ile gerçekleşmektedir. Siteye giriş yapan kullanıcılar ürün satın al butonuna tıkladıktan sonra site sahibinin belirlediği ödeme seçeneklerinden bir tanesini tercih eder ve ürün siparişi verirler.

sepet-mouse

KULLANICI ÇEKEBİLMEK İÇİN

Siteye kullanıcı çekebilmek için en çok kullanılan üç alan arama motorları (google, yandex, bing, yahoo), reklam alanları (google adwords, sitelerden alınan reklamlar), ve e-mail marketingdir. Bu konular hakkında detaylı bilgi alabilmek için daha önce yazmış olduğumuz “Online Alışveriş Sitelerine Nasıl Trafik Sağlanır” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

E-ticaret sistemlerinde kullanılan ödeme seçeneklerinin sayısı oldukça fazladır. Genel olarak müşterilerin tercihi kredi kartı ile yapılan ödemelerdir. Ancak havale, kargoya ödeme, mobil ödeme gibi seçeneklerde kullanılabilmektedir. Neticaret e-ticaret paketlerini kullandığınız taktirde sitenizde olmasını istediğiniz her türlü ödeme seçeneğinin anında kurulumu sağlanabilmektedir.

E-TİCARET SİTESİ AÇMAK İÇİN

E-ticaret sitesi açmak için Neticaret tarafından geliştirilmiş olan güvenlikli ve alt yapısı sağlam paketlerden herhangi bir tanesini seçebilirsiniz. Farklı özelliğe sahip olan her paketin içerisinde bir e-ticaret sitesinde olması gereken her türlü özellik mevcut durumdadır. Sizden tek istenen şey ödeme seçeneklerini belirlemeniz ve sistemin daha iyi kavrayabilmeniz için özel eğitimlere katılmanızdır.

Bu paketleri satın almadan önce nasıl bir siteye sahip olabileceğinizi ve nasıl bir yönetim paneli kullanacağınızı hemen sayfanın sağ üst kısmında bulunan ücretsiz demo talebi butonuna tıklayarak sahip olabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle