E-ticaret Fikirleri:Mobilya Bilişim Giyim Siteleri E-ticaret Fikirleri:Mobilya Bilişim Giyim Siteleri

Türkiye girişimciler ve girişimci adayları konusunda oldukça başarılı bir ülke. Her sene yeni girişimciler öne sürdükleri fikirler sayesinde bir adım öne geçmeyi başarmaktalar. Kazançlarına kazanç katıp hayatlarını daha rahat bir şekilde yaşamayı başarabiliyorlar. 

Eski zamanlarda girişimcilik bir dükkan açarak bu dükkanı büyütmek ile olmaktaydı. Girişimciler kimsenin bilmediği, ya da çok tercih edilen mal-ürünü satışa sunarak kendilerini üst seviyelere getirmekteydiler. Ancak güünümüzde bunu yapmak oldukça zor olmakta. Elde bulunan sermayeyi reel bir mağazaya yatırıp ondan sonra bu mağazadan büyümeyi beklemek oldukça zaman almakta. Fikriniz ne kadar sağlam olursa olsun bunu hayata geçirmekte oldukça masraflı olmakta. 

TEKNOLOJİ GELİŞTİ

21. yüzyıldayız. Şöyle bir dönüp arkamıza baktığımızda teknolojide yaşanan gelişmeleri açık bir şekilde görebiliriz. En basiti bundan 7-8 sene önce kullandığımız cep telefonları ile sadece arama yapabiliyor ve mesaj atabiliyorduk. Ses tonlarını ise manuel bir şekilde kendimiz değiştiriyorduk. O yıllarda yaşayan ve telefon sahibi olan herkes hatırlar. Ancak günümüzde oldukça ileri teknoloji de akıllı telefonlar bulunmakta. Sadece mesaj atmak, konuşmak için değil internete girebilmek, video izleyebilmek, o an yaşadığın bir anıyı sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmak mümkün. Bunların yanında telefonlar ile görüntülü konuşma bile yapılmakta. Hatta öyle bir zamana geldik ki cep telefonunu televizyon, telsiz, harita ve daha bir çok şey için kullanabiliyoruz.

TİCARET İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILIYOR

Dünyada böyle gelişmeler yaşanınca ticarette de olağanüstü farklar göze çarpmaya başladı. Artık ticaret interenet aracılığı ile yapılarak e-ticaret yani elektronik ticarete dönüştü. Bu dönüşüm sayesinde insanlar online ödeme yapabiliyor ve ürünleri internetten sipariş verebiliyor. Üstelik siparişler Türkiye'nin neresinde olursanız olun en geç 48 saat içerisinde elinizde oluyor. Durum böyle olunca girişimcilerde internete yönelmeye ve yeni fikirler ortaya atmaya başladılar. 

Eğer yolda yürürken tabelalara ya da televizyon izlerken reklamlara dşkkat ettiyseniz hemen hemen her şirketin, firmanın işletmenin bir e-ticaret sitesi bulunmakta. Ürünler bu siteler üzerinde kolay ve rahat bir şekilde satılmakta. üstelik gerçek bir mağazaya masraf etmeye gerek kalmadan sadece bir ürün alanına sahip olarak bütün mal hizmetler internet üzerinden satışa sunulabilmekte. Durum böyle olunca bizde yeni girişimciler için bazı e-ticaret fikirleri üretmeye karar verdik. Aslında daha önce yapılmış ve açılmış olan e-ticaret sitelerinden bahsedeceğiz ancak sizlerde bu sektöre adım atarak ilerleme kaydedebilir ve geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

E-TİCARET FİKİRLERİ

*İnternet üzerinden bilişim ürünleri satabilirsiniz. Cep telefonu, bilgisayar, televizyon vb.. Tabi en azından bir şahıs şirketiniz olması gerekiyor. Eğer şahıs şirketiniz var ancak sanal pos alamıyorum diyorsanız onunda kolayı var. Paynet Bayi E-ticaret Paketi ile bu sorununuz ortadan kalkıyor. Bankalara sanal pos başvurusu yapmadan bu şirketin 7 adet sanal posunu kullanabiliyorsunuz.

*Mobilya dükkanınız mı var. Ve satışlarınız kötü mü gidiyor. İnternete atılarak büyük bir mobilya sitesi açabilir ve dükkanızdaki ürünleri tüm Türkiye'ye tanıtabilirsiniz. 

*Son zamanlarda revaşta olan ve herkesin ihtiyacı olan giyim sektörü. Neden mağazada, çarşıda, pazarda satıyorsunuz ürünlerinizi. E-ticaret sitesi açarak aynı zamanda sosyal paylaşım sitelerini de kullanarak tüm dünyaya tanıtın ürünlerinizi.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle