Eticaret Bilişim Hukuku | Yasalar, Sözleşmeler, Elektronik İmza Eticaret Bilişim Hukuku | Yasalar, Sözleşmeler, Elektronik İmza
bilişim hukuk

E-ticarette bilişim hukuku, internet üzerinden pazarlama ve ticaret yaparken paylaşılan her türlü sayısal bilginin, kullanıcı haklarını, ve iki taraf arasında geçen bütün süreçlerin gizlilik ve ifade özgürlüğü içerisinde yer almasını sağlamaktır.

BÜTÜN İŞLEMLERDE KANUNLARA UYULMALIDIR

E-ticaret sitelerinde ilgili kanuna göre bütün güvenlik önlemlerinin alınması, karşılıklı sözleşmeler yapılarak tüketicilerin haklarının savunması, tüketici bilgilerinin her ne olursa olsun üçüncü bir şahısın eline geçmemesi gibi bir çok yasal kavramların irdelenmesi gerekmektedir. İleride hukuksal problemler yaşanmaması için atılacak olan her adımın düşünülmesi ve kanunlara uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bilişim başkanlığı tarafından belirlenen hiç bir yasaya karşı çıkacak eylemlerde bulunulmaması gerekir. Örneğin bilgisayar ve e-ticaret sistemlerini kullanarak dolandırıcılık yapmak, bilgisayar sabotajları, sözleşmesiz ürün satışı gibi bir çok eylem kanuna aykırıdır ve sonuçlarında bu eylemi yapanlar devlet tarafından cezalandırılmaktadır.

BİLİŞİM HUKUKU SUNUSU

Eğer bir e-ticaret sahibi iseniz ya da bir sanal mağaza kurarak internetten ürün pazarlamak istiyorsanız bilişim hukuku ve e-ticarette bilişim yasaları ile ilgili Türkiye Bankalar Birliği tarafından hazırlanmış olan pdf halinde dosyayı inceleyebilirsiniz.

Pdf Dosya Linki: Eticarette Bilişim Hukuku

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle