E-ticaret | Eticaret Siteleri | E ticaret Yazılımları | Elektronik Ticaret E-ticaret | Eticaret Siteleri | E ticaret Yazılımları | Elektronik Ticaret

NETİCARET NEDİR ?

Neticaret profesyonel bir e-ticaret çözümüdür. İnternet ortamında ürün ve hizmetlerin tüketiciye veya bayi kanalına sunulmasını, online sipariş alınabilmesini ve online satış yapabilmesini sağlayan kolay, ekonomik ve güvenli bir e-ticaret sistemidir. Neticaret, işletmelerin kendi alan adlarıyla, kendi logo ve kurumsal kimlikleriyle kendisine ait bir e-ticaret sitesi olarak çalışmaktadır. 2001 yılından bu yana sürekli büyüyen Neticaret geliştirdiği teknolojileriyle firmaların ürünlerini internet ortamında milyonlarca tüketiciye ulaştırmalarına olanak sağlamaktadırlar.

 

 

NETİCARET'in TEMEL ÖZELLİKLERİ

DİNAMİZM: Neticaret e ticaret paketlerinin tüm içeriği ve görsel ögeleri kullanıcının yönetiminde ve kontrolündedir. Siteye sınırsız sayıda menü, reklam, anket, ürün kategorisi, ürün, resim ve benzeri içerikler eklenebilir. Yönetim panelinde bulunan 400'den fazla görünüm seçeneğinden herhangi biri tek bir tuşla seçilerek sitenin görünümü baştan aşağı değiştirilebilir veya istenirse özgün bir tasarım yapılarak sitede özel tasarım kullanılabilir.

 

GÜVENLİK: Neticaret siteleri Neticaret'e ait 18 adet sunucuda çalışmakta ve sunucular Turkcell iştirakı olan Superonline Telefom'da barındırılmaktadır. Sunucular ve sistemler Neticaret'in ve Superonline'ın güvenlik sistemlerinin arkasında yer almakta ve dışarıdan gelebilecek olan her türlü tehdide karşı korunmaktadır. Ayrıca sitelerde yapılan kredi kartı işlemleri 1024 bitlik GlobalSign SSL güvenlik şifrelemesinden geçmekte ve ziyaretçilerin kart bilgilerinin güvenliği sağlanmaktadır.

 

BÜTÜNLEŞİK ÇÖZÜM: Neticaret bir web sayfasının ve e-ticaret sisteminin ihtiyacı olan tüm gereksinimleri bütünleşik olarak sunmaktadır. Sistemle birlikte profesyonel e-ticaret yazılımları, B2C ve B2B uygulamalar, web hosting hizmeti, database hosting hizmeti, e-mail hosting hizmeti, e-mail hesapları, SSL altyapısı, sanal pos altyapısı, eğitim, kesintisiz elefon ve mail destek hizmeti, diğer bakım ve mühendislik hizmetleri bir arada sunulmaktadır.

 

GELİŞTİRİLEBİLİR: Neticaret, kullanıcı ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda sürekli geliştirilen ve belli periyotlarda versiyonlar dahilinde güncellenen bir sistemdir. Yapılan güncellemeler ve yeni versiyonlar ücretsiz olarak tüm kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Neticaret kurumsal işletmelerin özel uygulama isteklerini de cevap verebikmekte ve istenirse özel proje kapsamında özel yazılım geliştirmesi de yapabilmektedir. 

 

NETİCARET'in BAŞLICA UYGULAMA ÖZELLİKLERİ

Kullanıcı ve Güvenlik Yönetimi, Ürün Yönetimi, Sipariş Yönetimi, Site Yönetimi, Tanımlamalar ve Parametreler, XML Uyumluluğu, OTomatik Google Sitemap, Otomatik SEO (Akıllı Link), Google Analytics Entegrasyonu

TEKNOLOJİK ALTYAPIMIZ

Neticaret siteleri Neticaret'in kendisine ait 18 adet sunucu da çalışmaktadır. Sunucular Turkcell iştiraki olan Superonline'da barındırılmakta, bakım ve mühendislik hizmetleri Neticaret ve Superonline uzmanları tarafından yapılmaktadır. Sunucuların toplam internet çıkış kapasitesi 35Mbit'tir. Sunucuların tamamında RAID5 sistemi vardır. RAID5'e ilave iki ayrı katmanlı bir yapı ile toplamda üç ayrı yedekleme yapılmaktadır. Sunucuların önünde dış tehditlere karşı firewall ve IDS / IPS güvenlik sistemleri çalışmaktadır. Ayrıca sitelerde işlem gören kredi kartlarının güvenliği için 128bit SSL şifreleme sistemi kullanılmaktadır. 

TEDARİK ENTEGRASYONLARI

Neticaret başta bilişim olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren önde gelen dağıtıcı firmaların ürün veritabanları ve ödeme altyapılarına entegre olarak çalışabilmektedir. Tedarik entegrasyonlarının işletmelere başlıca yararları ürün güncelleme iş yükünü ortadan kaldırmaları ve cazip sanal pos oranları kullanmalarını sağlamaktadır. Neticaret bilişim sektörünün en önemli dağıtıcı firmaları Arena Bilgisayar, Penta Bilgisayar, Index Bilgisayar, Metro Elektronik, ve Koyuncu Elektronik'in ürün veritabanlarına entegre olabilmektedir. Neticaret ayrıca ev elektroniği sektöründe Morfare, oto aksesuarları sektöründe Burak Oto, Doğan Makine ve Modacar firmaları, anne-bebek ürünleri sektöründe e-bebek.com, bilgisayar oyun sektöründe Aral İthalat, kırtasiye sektöründe 2 büyük tedarikçisi Şenses Kırtasiye ve Kaya Kırtasiye, ve cep telefonu sektöründe Magicep firmalarına entegre olarak müşterilerine çok farklı sektörlerde otomatik ürün güncellemesi ve tedarik olanağı sağlamaktadır. Bütün modellerde ürün fiyatları, bayi fiyatına belirlenen kar marjları eklenerek otomatik olarak siteye yansımaktadır ve Neticaret sistemiyle birlikte çalışmaktadır.

XML TRANSFER SİSTEMİ: NETRANSFER

 

Netransfer, e-ticaret sistemleri ile lokalde çalışan muhasebe veya ERP sistemlerinin entegre olmasını sağlayan entegrasyon sistemidir. Netransfer ile lokaldeki ürün bilgilerinin e-ticaret sisteminde güncellenmesinin sağlanmasının yanı sıra e-ticaret sisteminde oluşan üye/müşteri hareketlerinin ve sipariş işlemlerinin lokaldeki sisteme aktarılması sağlanmaktadır. Netransfer ile SQL veritabanı olan tüm muhasebe ve ERP sistemleriyle entegrasyon yapılabilmektedir. 

 

FİYAT KARŞILAŞTIRMA SİTELERİ

 

Ürün arama ve fiyat karşılaştırma siteleri tüketicilerin satın almak istedikleri ürünle ilgili en ideal ve en ekonomik olan ürünü bulmalarını sağlayan portallardır. Neticaret Türkiye'de faaliyet gösteren başlıca fiyat karşılaştırma siteleri Cimri, Akakçe, Efiyat, Ucuzu, Kararyeri, Shopmania, Akıllı Fiyat ve Fiyatbul'a entegredir. 

AKBANK MÜŞTERİLERİNE ÖZEL NETİCARET PAKETİ

Akbank, müşterilerinin profesyonel bir altyapı ile e-ticaret yapabilmeleri için şirketimiz ile iş birliği yaparak müşterilerine Neticaret paketlerini tavsiye etmektedirler. 9 yıldır e-ticaret konusunda yazılım hizmetleri sağlayan ve halen 1.500'den fazla firmaya hizmet veren Neticaret'in kurumsal kalite, kadro yapısı, hizmet kalitesi ve sahip olduğu teknolojileri üst düzey yeterlilikte bulan Akbank müşterilerinin Neticaret paketi ile e-ticarete başlamalarını desteklemektedir. 

 

GARANTİ BANKASI NETİCARET İŞ BİRLİĞİ

 

Garanti Bankası ile yaptığımız işbirliği ile kurumsal işletmeler için geliştirdiğimiz ürünlerimiz Neticaret Plus E-ticaret Paketi ve Netahsilat Kurumsal E-tahsilat Paketi'ne Garanti Bankası müşterileri daha cazip koşullarla sahip olabilmektedirler. Ayrıca bu iş birliği kapsamında Neticaret kullanıcıları da Garanti Bankası'ndan ücretsiz sanal pos ve 3D Secure alabilmekte ve Garanti Alışveriş platformunda ücretsiz sanal mağaza aççabilmektedirler.

UPS KARGO İŞ BİRLİĞİ

 

UPS Kargo ile yaptığımız anlaşma ile tüm Neticaret kullanıcıları UPS Kargo'dan çok cazip fiyatlarla birinci sınıf taşımacılık hizmeti almaktadırlar. Bu sayede Neticaret kullanıcıları; Tüm Türkiye'ye tek fiyat ve ucuz maliyetle kargo gönderebilmekte, üstün UPS hizmet kalitesi ile üst düzey müşteri memnuniyeti sağlamakta, kargolarınızın durumunu internetten online takip edebilmekte, gönderileriyle ilgili detaylı raporlar alabilmektedirler.

SİGORTALI ÜRÜN SATIŞI

Şekerbank'ın grup şirketi olan SBN Sigorta ile yaptığımız işbirliği ile Neticaret sitelerinden satılan elektronik cihazların hırsızlık, gasp, kapkaç, kırılma, sıvı teması, yüksek voltaj, doğal afet ve benzeri risklere karşı sigortalı olarak satılabilmesini sağlamaktayız. Sigortalayarak satılabilen ürünler notebook, masaüstü, LCD, dijital/video kamera, TV, cep telefonu, MP3, PSP, GPS'tir. Bu sayede Neticaret kullanıcıları; Müşterilerinin daha güvenle alışveriş yapmasını sağlamakta, rakiplerinden bir adım önde olmakta, sigortalama hizmetinden kazanç elde etmektedirler.

SUPPORTALIVE ENTEGRASYONU

SupportAlive web sayfası üzerinden müşteri ile iletişim kurma, yönlendirme ve sıcak satış sistemidir. SupportAlive ile ziyaretçilerle canlı iletişim kurabilir, bilgilendirme yapılabilir ve sıcak satış gerçekleştirilebilir.

 

GOOGLE

Google ile yaptığımız işbirliği ile Neticaret sistemini satın alan her firma 100 TL değerinde Adwords kuponu kazanmaktadır. Böylece e-ticarete adım atan Neticaret müşterileri Google'dan 100 TL değerinde reklam desteği sağlamış olmaktadır.

CİMRİ

Gittigidiyor.com grup şirketi ve Türkiye'nin önde gelen ürün arama ve fiyat karşılaştırma sitesi olan cimri.com ile yağtığımız anlaşma ile Neticaret sistemini satın alan her firma 250 TL'lik reklam yönlendirme kontörüne ücret ödemeden sahip olabilmektedir. Cimri.com Türkiye'de faaliyet yürüten en önemli ürün arama ve fiyat karşılaştırma portallarından bir tanesidir. Cimri.com'da yüzbinlerce ürün satışa suuldukları mağaza isimleri ve fiyatlarıyla birlikte tüketicilerin incelemesine sunulmaktadır.

E-FİYAT

Efiyat.com Türkiye'nin önde gelen ürün arama ve fiyat karşılaştırma sitelerindendir. Efiyat.com ile yaptığımız anlaşma ile Neticaret sistemini satın alan her firma Efiyat.com'dan alacağı 100 TL'lik reklam yönlendirme ücreti ile birlikte ilave 200 TL'lik reklma yönlendirme kontörüne ücret ödemeden sahip olabilmektedir. Bu sayede farklı tüketici kitlelerine ulaşma ve yeni müşteriler kazanma olanağı olmaktadır.

NETİCARET TÜRKİYE'NİN E-TİCARET SAĞLAYICISI, ŞİMDİ e-ticaret ZAMANI

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle