E-commerce Yazılımları | Online Marka Ayakkabı Satış Mağazası E-commerce Yazılımları | Online Marka Ayakkabı Satış Mağazası

Her insanın ayakkabıya ihtiyacı vardır. Bu sebeple periyodik olarak insanlar ayakkabı satın almaktadırlar. Ortalama bir birey yılda iki ayakkabı değiştirdiğini düşünürsek Türkiye’de yapılan ayakkabı satış sayısının yılda 100 milyon üzerinde olduğunu hesaplayabilirsiniz. Tabi bu kabataslak bir hesaptı.

YEREL AYAKKABI MAĞAZALARI

Birkaç yıl öncesine kadar herkes ayakkabılarını bulundukları şehirdeki mağazalardan almaktaydılar. Ancak teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan ve dikey bir ivmeyle kullanılmaya başlanan e-commerce yazılımları bunun önüne geçti. (Not: e-commerce = e-ticaret = elektronik ticaret = sanal mağaza). İnsanlar artık ayakkabı alırken tercihlerini sanal mağazalardan yana kullanıyorlar. Özellikle kendini kanıtlamış olan markalar online alışveriş sitelerinden alınmaya başladı.

ayakkabı mağazası

AYAKKABI SATIŞI YAPILAN E-COMMERCE SİTELERİ

Ayakkabı satın alırken internetin e-commerce sitelerinin kullanılmasının en büyük sebebi ise sağlamış olduğu kampanya ve indirimler. İşletme sahibi fiziksel bir mağazasına çok yüksek meblağlarda yatırım ya da bütçe ayırmak zorunda kalmıyor. Bunun yerine işletmesine özel bir alan seçerek orada sadece sipariş verilen ürünlerin paketlenmesini sağlayarak müşteriye gönderiyor.

Çalışanlar için, mağaza kirası için, reyonlar için, elektrik gibi giderlerde dahil olmak üzere hiçbir ekstra ödeme yapmıyor. Bütün bunların sonuçları da ayakkabıların daha uygun fiyatlarda satışa sunulmasına sebebiyet veriyor. Ucuzluk ve kaliteyi her zaman tercih eden tüketiciler ise sanal mağazalara yöneliyor.

AYAKKABI MAĞAZA SAHİPLERİ DİKKAT !

Şu ana kadar her yıl milyonlarca ayakkabı satıldığından, internetten satılan ayakkabıların daha indirimli olacağından, ve insanların da kaliteli ve indirimli ürünleri almak için genellikle interneti tercih ettiğinden bahsettik. Özellikle ayakkabı mağazası olanlar için buradan sonra yazdıklarımız oldukça önemli. Dikkatli bir şekilde okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Online ayakkabı satış sitelerine talep oldukça fazla ancak arz tam tersine kısıtlı. Arz talep ilişkisi dengelenmeden ayakkabı mağaza sitesi açmanız sizi on adım ileriye götürecek bir unsur. Yazılımdan anlamam, site ile uğraşamam, internet ile alakalı hiçbir bilgim yok densiz bile size özel olarak dizayn edilen e-commerce yazılımlarını kullanabilirsiniz. Online ayakkabı alışveriş sitenizi açarak satışlarınızı hayallerinizdeki sayıya çok rahat bir şekilde çıkartabilirsiniz.

Daha Yakından Tanımak İster misiniz ?

E-commerce yazılımlarını daha yakından tanıyabilmek için PROFESYONEL E-TİCARET YAZILIMLARI başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle