Dükkanımda Bulunan Ürünleri İnternetten Nasıl Satabilirim ? Dükkanımda Bulunan Ürünleri İnternetten Nasıl Satabilirim ?
alışveriş sepeti

Dükkanı yani yerel mağazası olan herkes sektörüne özel ürünlerin satışını yapmaktadırlar. Örneğin bilgisayar teknik servisi akıllı telefon satabilmekte, bilişim sektöründe olan bir mağaza bilgisayar satışları gerçekleştirebilmekte, av malzemeleri satan bir dükkanda olta, misina gibi ürünlerin satışına sahip olduğu mağazadan gerçekleştirebilmektedir.

E-ticaret kavramı

Sektörünüz yukarıda anlatılanlardan da farklı olabilir. Yemek, giyim, paşabahçe, mobilya gibi sektörlerde de satış yapıyor olabilirsiniz. Eğer satışlarınızı sadece mağazanızın çevresinde bulunan halka değil de tüm Türkiye’ye yapmak istiyorsanız e-ticaret kavramını yakından tanımanız gereklidir. E-ticaret genel olarak internetten online satış yapabilmenizi sağlayan web sitelerine verilen isimdir.

Dükkanımda bulunan ürünleri internetten nasıl satabilirim diyorsanız

Yerel mağazanızda sektörünüze özel olarak sattığınız ürünleri internet ortamında kendi elektronik siteniz üzerinden paylaşarak satışa sunabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken şey bir e-ticaret sitesi sahibi olmaktır. Şirketinizin logosunun olduğu, ürünlerinizi kategorize edebileceğeniz ve yerel mağazanızda sattığınız her ürünü aynı zamanda sanal mağazanıza fotoğrafları, açıklamaları ve fiyatları ile koyabileceğiniz bir internet sitesi açabilirsiniz.

E ticaret siteniz üzerinden satışlar nasıl gerçekleştirilir

Satış yapabilmek için havale, kargo ile kapıda ya da kredi kartı ile ödeme yapılmasını sağlayan sistemlerin sitenizde kurulu olması gerekmektedir. Sanal pos kurulumu bankalara yaptığınız başvurular sonucu size verilmekte ve kredi kartı ile satış yapmanızı sağlamaktadır. Vereceğiniz reklamlar, yapacağınız arama motoru çalışmaları ve paylaşımlarınız ile sitenize eklediğiniz ürünleri tüketicilere tanıtırsınız. Müşterileriniz sanal mağazanıza eklediğiniz bu ürünü beğenir ise satın al butonuna tıklar. Ardından havale, kargo ile ödeme yada kredi kartı ile ödeme seçeneklerinden birini tercih eder ve ödemesini tamamlar.

Sipariş ve teslimat nasıl yapılır

Müşteri ödemeyi yaptığı anda sizin sahip olduğunuz sipariş paneline bu ödeme hakkında bir bildirim gelir. Havale mi, kargo ile mi, yoksa kredi kartı ile mi ödeme yapılmış bu panel sayesinde görebilirsiniz. Ürün satın alan her müşteriden iletişim bilgileri de alınmaktadır. Bu sayede onlara telefon üzerinden de ulaşabilirsiniz. Anlaşma yaptığınız herhangi bir kargo ile birlikte ürünü adrese postalar ve ürün satışını tam anlamı ile gerçekleştirmiş olursunuz.

Eticaret sitesi açarken nelere dikkat edilmelidir

Eticaret sitesi açarken bir çok konuya dikkat edilmelidir ancak bu konular arasında en önemli olan güvenlik, tasarım ve size verilecek olan teknik destektir. Bu konuların yanında bir e-ticaret sitesi açarken o sitenin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini öğrenmek istiyorsanız Profesyonel E-ticaret Yazılımları | Kaliteli Digital Tasarımlar konu başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

Bu özellikleri bulabileceğiniz e-ticaret firması

Neticaret sizlere e-ticaret yapabilmeniz için entegre çözümler sunmaktadır. Teknolojik alt yapısı ve bu sektörde 12 yıldır bulunmanın verdiği tecrübe ile sektörünüze özel eticaret siteleri tasarlamakta ve aynı zamanda bu sitelerin geliştirilebilmesi için size özel eğitimler vermektedir. Sizde Neticaret e-ticaret yazılımları incelemek isterseniz sadece 30 saniyenizi alacak olan form sayesinde bu sistemi ücretsiz bir şekilde incele yelebilirsiniz.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle