Bedava E ticaret Sitesi Açma Kavramı Bedava E ticaret Sitesi Açma Kavramı

Günlük hayatında eticaret ile uğraşan bir çok aklında bedava e ticaret sitesi açma kavramı vardır. Hiç ücret ödemeden internette bulunan yazılımlar ile site açmak ve bu site üzeirnden online alışveriş yapılmasını sağlamak isterler. Bu mimkün müdür ? Evet mümkündür. Ancak bazı eksiklikleri vardır ve ileride ciddi sıkıntıları da beraberinde getirmektedir.

Bedava E ticaret Sitesi Yapmak İsteyenlerin Karşılaştığı Eksiklikler

Son zamanlarda eticaret siteleri üzerinden alışveriş yoğunluğu oldukça artmıştır. Çünkü insanlars kullanılan yöntemler avantajlı gelmektedir. Mağazaya kadar gitmeden, taksit imkanlarından, kuponlardan, indirim ve kampanyalardan faydalınarak alışverişler tamamlanmaktadır. 

1.) Online Alışveriş Sistemlerinin Kurulamaması

Ancak elektronik sitelerinden yapılan alışverişlerin bir çoğu online alışveriş ödeme sistemleri ile gerçekleşmektedir. Bedava e ticaret sitelerinin en büyük eksikliklerinden bir tanesi online alışveriş sistemlerinin doğru ve çalışır bir şekilde entegre edilememesidir. Online alışverişin sağlanması için sanal pos entegrasyonu ya da kredi kartı ile alışveriş yapılmasını sağlayan sistemlerin sıkıntısız bir şekilde sisteme kurulması gerekmektedir.

Bu sistemlerin kurulamadığı e-ticaret siteleri ancak havale ya da kargo ile kapıda ödeme yöntemlerini kullanarak satış yapmak zorundadırlar. Bu satışlarda ise ciddi bir teknik desteğe ihtiyaç vardır. Aynı zamanda kredi kartları ile yapılan alışverilere göre oldukça az kullanılan sistemlerdir.

2.) Gerekli Güvenlik Önlemlerinin Alınamaması

Bir e-ticaret sitesi açılmadan önce yazılımının ve barındırılacak olan sunucusunun güvenliğine bakılmalıdır. Bedava e ticaret sitesi açarken bu güvenlik önlemleri malesef es geçilmekte ve bu yüzden ileride ciddi problemler ile karşılaşılmaktadır. Alınmasıı gereken güvenlik önlemleri ise;

128 BIT SSL : Kredi kart bilgilerinin güvenliğini sağlar.

FIREWALL : Site için bir koruma kalkanı oluşturur.

IPS / IDS : Tehditleri tespit eder ve yok olmasını sağlar.

Eğer bedava e ticaret sitelerinde yukarıda bulunan iki özellik varsa gönül rahatlığı ile o sistemi kullanabilirsiniz. Eğer yok ise ki büyük olan olasılıktır bu işte uzman firmalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle

Yorumlar - 3

Ferdi Taşdöner


Bedava e-ticaret sitesi açılabilir. Hatta ürün satışı da belki de yapmaya başlanabilir ancak sonrasında yaşayacağınız problemlerin bütün sonuçlarına katlanmak zorundasınız. Güvenlik önlemi tam olarak alınmadan internetten satış yapılması bana göre mantıksız.

Süleyman Günay


Ferdi Bey size katılıyorum bende. Bedava e-ticaret sitesi kullanmayı düşünüyordum ancak sonra alınması gereken önlemler ve bazı prosedürlerden dolayı vazgeçtim.

Oktay Yalın


Ben daha önce kullandım bedava e-ticaret sitesi. Wordpress altyapısı kullandım. İlk başlarda sıkıntı yokt ancak kurduğum eklentiler ve admin sayfasına erişimde büyük sıkıntılar yaşadım. Sonra aman aman dedim. Küçük bir kar edebilmek için neredeyse şirketimden olacaktım. Güvenliğin üst seviyede tutulduğu sistemleri tercih edin.