360 Derece Dönen Ürün Fotoğrafı Kullanılabilen E-ticaret Siteleri 360 Derece Dönen Ürün Fotoğrafı Kullanılabilen E-ticaret Siteleri
360 derece fotoğraf çekimi

360 derece fotoğraf çekimi bir nesneyi farklı açılardan çekerek o nesneyi 3d olarak görmenizi sağlayan bir çekim tekniğidir. Bu teknik sayesinde e-ticaret sitenize eklediğiniz ürünlerin alttan, üstten, yandan ve diğer farklı açılardan görülmesini sağlayabilirsiniz.

360 derece fotoğraf nasıl çekilir

360 derece ürün fotoğrafı çekebilmek için bir adet profesyonel fotoğraf makinesine ve aynı zamanda ürünü döndürebilecek bir aygıta ihtiyacınız vardır. Ürün döndüren aygıt belirli aralıklarla birkaç saniye süreliğine hareketini durdurur. İşte bu sırada fotoğraf makinesi çekim yapmaya başlar. Genellikle belirli açılarla ürünün durdurulması ile 360 derece fotoğraf çekimi yapılmaktadır.

360 derece fotoğrafın özellikleri nelerdir

Bu teknik kullanılarak yapılan çekimlerde ürününüzün her yönü ile müşterileriniz tarafından incelenmesini sağlayabilirsiniz. Mouse ve klavyenin yön tuşları sayesinde ürünün her yanı gerçek bir ürüne bakılıyormuş gibi incelenebilmektedir. Ayrıca yukarı, aşağı, sağa ve sola butonları sayesinde ürünlerin aşağıdan, yukarıdan, sağdan ve soldan incelenmesi sağlanabilmektedir.

Ürünün her yerinin incelenmesini sağlayan bu teknik nasıl kullanılır

Yukarıda belirtilen fotoğraf makinesi ve aygıt elde edildiği taktirde photoshop gibi resim birleştirilebilen programlar kullanılarak istenilen 360 derece fotoğraf elde edilebilinmektedir. Bunun yanında bu işi profesyonel bir şekilde birim fiyatlar belirleyerek yapmakta olan işletmelerde bulunmaktadır.

Neticaret 360 derece fotoğraf ekleme özelliği

Neticaret tarafından geliştirilmekte olan e-ticaret siteleri 360 derece fotoğraf ekleme özelliğine sahiptir. Satış için sitenize eklediğiniz ürünlerin müşteriler tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlayabilmeniz için kullanılan bu sistem sayesinde hem sitenize kalma süreleri artmakta hem de ürünler tam anlamı ile incelenilerek sipariş verilmektedir.

360 Derece Fotoğraf Çekme Videosu

E-ticaret sitelerinde 360 derece fotoğralarla ürünlerinizi sergilemenin avantajları

Bu yöntem kullanıldığı taktirde satışlarda paralel olarak artmaktadır. Çünkü müşterileriniz ürünlerinizi her yönü ile inceleyebilmektedir. Ürünler incelenirken sitede kalınma sürelerinin artması da arama motoru optimizasyonu açısından sitenize faydalar sağlamaktadır. Bir sayfada kalınma süresi, o sayfada bulunan ürünlerin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayan önemli etkenlerdendir.

Denemek ister misiniz ?

360 derece fotoğraflarınızı ekleyebileceğiniz e-ticaret sitelerini ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz. Sadece birkaç dakikanızı alacak olan demo talebi sayesinde e ticaret paketlerini satın almadan önce yönetici panelini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle