Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Blog ve Haber Yazılarının Sanal Mağazanıza Faydaları Blog ve Haber Yazılarının Sanal Mağazanıza Faydaları
blog

Sanal mağazalar açıldıktan hemen sonra ürünler siteye eklenmeye başlar. Bazı işletmelerde binlerce ürün olabilirken bazılarında ise bu ürün sayısı kısıtlıdır. İlk başlarda güncel bir şekilde ürün eklemesi olduğu için sanal mağaza arama motorları için güncel siteler arasında yer almaktadır. Bunun sonucu olarak ise yapılan aratmalarda daha yüksek sıralarda yer almaları sağlanır.

Ancak bir süre sonra eklenecek olan ürün sayısı biter. Bu süreden sonra sitenin güncel tutulmaya devam edilmesi gerekir. Aksi taktirde üzerinde herhangi bir işlem yapılmadığı için arama motorlarında yapılan sıralamalarda düşmeler yaşanmaya başlar. Bunun önüne geçebilmek için sitenizi güncel ve tamamen organik olan içerikler ile beslemeniz önemlidir. Bir siteyi içerikle beslemenin en kolay ve en iyi sonuç veren yolu ise o siteye blog ya da haber sisteminin kurulmasıdır.

BLOG SİSTEMİ

Blog sistemi ile birlikte, sitenizde mevcut olan ürünleriniz tanıtımlarını farklı metinler içerecek şekilde yapabilirsiniz. Örnek olarak sanal mağazanızda bulunan bir cep telefonu hakkında yazılan yorumları, açıklamaları ve detay bilgilerini makale olarak yazabilir ve ardından yayınlayabilirsiniz.Hangi ürün ile ilgili bilgi verdiyseniz , yazmış olduğunuz bu yazıya ürünün resimli ya da direk olarak bağlantısını verebilirsiniz. Yani hem sitenizi güncel tutmaya devam eder, hem arama motorlarından gelen kullanıcı sayısını arttırır hem de kendi reklamınızı kendi sitenizde yapabilirsiniz.

HABER SİSTEMİ

Sitenizde satışa sunduğunuz ürünlerle ilgili her gün onlarca haber yazısı yazıldığını yaptığınız araştırmalar sonucu göreceksiniz. Bu haber yazılarını kendinize özgü bir şekilde düzenleyerek hazırlanmış olan blog sisteminde paylaşıma sunabilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizle ilgili aratma yapan kullanıcılara organik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünün özelliklerini, kullanım alanlarını, en çok hangi ürününüzün tercih edildiği, ne gibi artıları ne gibi eksiklikleri olduğunu sitenizde bulunan haberler kategorisine ekleyebilirsiniz.

E-ticaret sitelerinize bir diğer adı ile sanal mağazanıza ekleyeceğiniz haber veya blog modülü ile her gün sitenizin daha fazla ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu modüller sayesinde güncel tutulacak olan sanal mağazanızın, arama motorları nezlinde değerini arttırabilirsiniz.

BLOG, HABER SİSTEMLİ E-TİCARET SİTELERİ

Neticaret geliştirmiş olduğu profesyonel e-ticaret paketlerinde blog ve haber sistemlerini ekleyerek sitenizin daha güncel bir şekilde çalışmasına ve bunun sonucu olarak arama motorlarında üstün performans göstermesine olanak sağlamaktadır. Özel seo eklentileri ile beraber blog ve haber yazılarınızı sitenizde istediği alana ekleyebilir ve ürünlerinizin tanıtımını arama motorlarında organik bir şekilde yapabilirsiniz. Blog - Hasber sistemli sanal mağaza yazılımlarının demo talebini inceleyebilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle