Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Bir E-ticaret Sitesinin Güvenli Olduğu Nasıl Anlaşılır Bir E-ticaret Sitesinin Güvenli Olduğu Nasıl Anlaşılır
güvenli alışveriş

Ürün satışı yapılan bir sitenin güvenliği satıcılar ve tüketiciler açısından farklı önemler taşımaktadır. Tüketiciye güvenli olduğu aktarılabilen bir site üzerinden yapılan satışların sayısı daha fazla olmaktadır. Çünkü tüketiciler beğendikleri ürünleri herhangi bir tereddüt yaşamadan almaktadırlar. Aynı zamanda tüketiciler de bir siteden ürün alırken genelde endişe duyarlar. O siteye nasıl güvenip güvenilmeyeceğini, alışveriş yaparken özellikle kredi kart bilgileri olmak üzere diğer bilgilerinin ne kadar korunacağı hakkında panik yaşayabilmektedirler.

Neticaret’in e-ticaret site güvenliği hakkında görüşleri

Neticaret olarak 12 yıldır internette firmalar ile tüketicileri bir araya getirerek online satış ve online alışveriş yapılabilmesi için e-ticaret siteleri geliştiriyoruz. Geliştirilen e-ticaret sitelerinin her biri için özel eğitimler verilmekte, uluslar arası güvenlik alt yapıları kullanılmakta, online destek ile firmaların sitelerinde yaşayacağı sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Sahip olunan bu tecrübe sonucu bir e-ticaret sitesinin güvenli olup olmadığı nasıl anlaşılır sizlere aktarmak istiyoruz.

İletişim adreslerine dikkat

İnternette pazarlama yapmak istiyorsanız e-ticaret sitenizde iletişim alanının mutlaka olması gerekir. İletişim sayfanızda şirket adresiniz, şirket telefonlarınız, mail adresiniz, varsa fax numaranız ve yapabiliyorsanız google earth veya diğer araçları kullanarak şirketinizin adresini görsel ve haritalarla eklemeniz çok önemlidir. Müşteriler sizi arayacakları zaman karşılarında yetkili bir kişinin olmasını isterler. Telefon ile görüşme de ya da şirketinize gelinmek istenildiğinde güler yüzlü bir karşılama ve tebessümlü bir konuşma yapmak önemlidir.

Yukarıda anlatılanlar e-ticaret site sahipleri için geçerliydi. İnternetten alışveriş yapan sizler yani kullanıcıların dikkat etmesi gereken şey adres bilgilerinin doğruluğu ve telefon ile aranma yapıldığında size yardımcı olabilecek bir yetkilinin telefonu açabilmesidir. İletişim bilgileri açık olarak paylaşan firmaların yapmış olduğu alışveriş sitelerinden ürün alımını gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Ancak alt kısımda bulunan konu başlığını da okumanızda fayda görüyoruz.

Sitede kullanılan güvenlik önlemleri

Dijital pazarlama sitelerinde uluslar arası geçerliliği bulunmakta olan güvenlik sistemlerinin kullanımı hem firma sahibinin hem de müşterilerin ileride göreceği zararların önüne geçen en büyük etkenlerdir. Özellikle ödeme alınan sayfalarda 128bit yada bir üst versiyonu olan 256bit SSL şifreleme sistemlerinin kullanımı oldukça önemlidir. Zaten bankalar bu ödeme sistemleri olmadan sanal pos başvurusu kabul etmemektedirler ancak yine de SSL şifreleme sistemleri olmadan da satışlar gerçekleştirilebilmektedir. Bu sebeple sitelerinizde SSL şifreleme sistemlerinin var olmasına özen gösteriniz.

Yukarıda anlatılan SSL şifreleme sistemleri kredi kartı ile satış yapan firmalar için olması gereken sistemlerdir. Eğer internetten kredi kartı ile alışveriş yapacaksanız mutlaka ödeme sayfalarında SSL şifreleme sistemlerinin var olup olmadığına dikkat ediniz. 128bit SSL şifreleme hakkında daha detraylı bilgi sahibi olabilmek için ise Kredi Kartı Şifreleme Sistemleri konu başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz. Konu üzerine tıklamanız yeterlidir.

Neticaret paketleri ile yapılan e-ticaret siteleri

Neticaret paketleri kullanan e-ticaret sitelerinden müşteriler gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirler. Hemen sitenin alt kısmında Neticaret logosunu gördüğünüz sitelerden tereddüt etmeden alışveriş yapabilirsiniz. Eğer firma iseniz ve son derece ileri teknolojilerin ve güvenlik önlemlerinin kullanıldığı e-ticaret yazılımlarını kullanmak istiyorsanız 0 212 256 60 00 numaralı telefon ile bizlerle irtibata geçebilir ya da bu sistemi direk ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Sağ üst kısımda bulunan Ücretsiz Demo Talebi butonuna tıklayarak geliştirilen sistemleri anında inceleyebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle