Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Bilişim Ürünlerimi İnternette Nasıl Satabilirim Diyorsanız Bilişim Ürünlerimi İnternette Nasıl Satabilirim Diyorsanız

bilişim sitesi

Bilişim ürünleri satan elektronik mağaza sahibi iseniz  “Bilişim ürünlerimi internetten nasıl satışa sunabilirim” sorusunu çok defa kendinize sormuşsunuzdur. Online sipariş alabileceğiniz ve aynı zamanda online ödeme sistemlerini kullanabileceğiniz bir satış sitesine sahip olmak istemişsinizdir. Bugünkü makalemizde bilişim firmalarına özel açılmakta olan online alışveriş sitelerine yer vereceğiz.

Şu anda internette en çok satılmakta olan bilişim ürünleri bilgisayar, tablet, cep telefonu ve aksesuarları olarak sıralanmaktadır. Yani bu ürünlerin her zaman artış gösteren bir şekilde dijital pazarlama payı bulunmaktadır. Sizlerde bilişim sitenizi açarak bu pazara giriş yapabilir ve ürünlerinizi online satışa sunabilirsiniz.

Bilişim satış sitesi açmak için ne gerekli

İnternette ürünlerinizi satışa sunabilmeniz için ilk ve en önemli şart şirket sahibi olmanızdır. Zaten bilişim ürünleri satan bir işletme iseniz bu şartı sağlıyorsunuz demektir. İkincil olarak hangi ödeme seçeneklerini kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Son olarak yapmanız gereken şey ise işletmenize uygun olan e-ticaret paketlerinden bir tanesini seçmenizdir.

Nedir e-ticaret paketleri

E-ticaret paketleri internette elektronik ticareti yapabilmeniz için gereksinim duyacağınız bütün özellikleri bir araya getiren bir pakettir. Bir e-ticaret sitesi açılır, bu e-ticaret sitesi için özel bir panel geliştirilir, online ödeme sistemlerinin kurulumu yapılır, tedarikçi firmalar ve arama motorlarından alınacak reklamlar için kuponlar verilir, sistemi nasıl yöneteceğiniz anlatılır, özel eğitimler aracılığı ile satışlarınızı arttırabilmeniz için pazarlama teknikleri sizlere aktarılır. Paketinizi kullandığınız süre boyunca siteniz garanti altına alınarak hiçbir sorun ile karşı karşıya kalmamanız sağlanmaktadır.

E-ticaret paketlerinin piyasada bulunan ücretsiz sitelerden farkı ne

Bilişim sitesi açma düşüncesi içerisindeyseniz mutlaka ücretsiz olarak dağıtılmakta olan yazılımlar ile karşılaşmışsınızdır. E-ticaret paketlerini bu yazılımlardan ayıran en önemli özellik güvenlikli bir alt yapıya sahip olmasıdır. Özellikle kredi kartı ile ve diğer ödeme sistemlerini ile alınacak olan siparişlerde özel SSL şifreleme sistemleri kullanılmaktadır. Bununla birlikte tasarımlarınız geliştirilebilirdir. E-ticaret paketi ile birlikte 500’ün üzerinde sahip olacağınız temanın yanında kendi tasarımlarınıza da sisteme entegre edebilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için “E-ticaret Paketleri | Online Sanal Mağaza Çözümleri” konu başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. 

Bilişim sitelerinden satışlar nasıl gerçekleştirilir

E-ticaret paketlerini satın aldığınızda 2 (iki) iş günü içerisinde siteniz satışa hazır hale getirilir. Havale, eft ve kargoda kapıda ödeme seçenekleri sitenize tanımlanmış olur. Ancak bu ödeme seçeneklerini kullanabilmeniz için hesap numaranız ve herhangi bir kargo firması ile anlamanızın olması gerekmektedir. Bu işlemler bir gün içerisinde gerçekleştirilebilir. Siteniz açıldıktan sonra internette satacağınız ürünleri yönetim paneliniz sayesinde sitenize eklemeye başlarsınız. Fiyatları, özellikleri, fotoğrafları, açıklamaları ve kategorileri ile birlikte.

Sitenize giriş yapan kullanıcılar ürünü beğendikleri taktirde satın al butonuna tıklarlar. Sepete eklenen ürün satın alınırken sizin istemiş olduğunuz bilgiler müşteri tarafından girilir. Ardından ödeme seçeneği seçilir ve gerekli ödeme sunmuş olduğunuz ödeme sistemlerinden herhangi bir tanesi tercih edilerek yapılır. Sipariş alındığı anda sizin yönetim panelinize bir bildirim düşer. Bu bildirim sipariş detaylarını içermektedir. Aynı zamanda sipariş bilgileri müşterinizin ve sizin mail adresine de gönderilmektedir. Bilgiler kontrol edildikten sonra müşteri ile iletişime geçilir ve kargo ya da kurye teslim yolları ile ilgili adrese iletilir.

Xml ürün entegrasyonu ve tedarikçi firmalar

Neticaret e-ticaret paketlerinde xml ürün entegrasyonu özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde tedarikçi firmalarınızın ürünleri anında sitenize entegre edilebilmektedir. Türkiye’de bulunan en köklü bilişim firmalarının on binlerce ürünü sitenize entegre edilebilmektedir. Aynı zamanda kendi ürünlerinizin de excel ya da .xml formatında dosyaları bulunmakta ise çok kısa bir sürede sitenize entegre edilebilmektedir. Xml entegrasyonu ürünlerinizin özellikleri, detayları, fotoğrafları ve açıklamaları ile birlikte sitenize yüklenmesi demektir.

Kredi kartı ile ödeme almak isterseniz

Kredi kartı ile ödeme almak isterseniz bankalardan sanal pos almanız gerekmektedir. Firmanız adına yapılan sanal pos başvurusu olumlu sonuçlandığında e-ticaret sitenize bu sanal posun entegrasyonu dakikalar içerisinde Neticaret ekibi tarafından gerçekleştirilir.  Bununla birlikte diğer online ödeme sistemlerini de kullanabilmektesinizdir. İpara, payu, paypal ve paynet online ödeme sistemlerini kullanarak siteniz üzerinden kredi kartı ile ödeme alabilmektesinizdir. Örnek olarak Paynet hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz “Paynet Bayi E-ticaret Paketi” konu başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. 

Referans Neticaret bilişim siteleri

Neticaret bilişim sektöründe sizlere özel tasarımları ile profesyonel e-ticaret bilişim siteleri geliştirmektedir. Bu sitelere ulaşabilmek için hemen üst kısımda bulunan “referanslar” sayfasına tıklayabilirsiniz. Örnek iki referans bilişim sitesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

http://www.store-k.com/

http://teknolojika.com/

Bilişim sitesi açmanız için ne yapmanız gerekir

Dilerseniz bizleri 0 212 256 60 00 numaralı telefon üzerinden arayabilir dilerseniz de online demo talebi göndererek sistemin nasıl bir yapıya sahip olduğunu online test edebilirsiniz. Demo talebi gönderebilmek için aşağıda bulunan butonu kullanabilirsiniz. Neticaret bilişim sitelerinizi internet teknolojisi ile buluşturmak için 12 yıllık tecrübesi ile profesyonel yazılımlar geliştirmeye devam ediyor.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle