Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Av Malzemelerini İnternette Satmak İstiyorum Diyorsanız İşte Çözümü Av Malzemelerini İnternette Satmak İstiyorum Diyorsanız İşte Çözümü

Av malzemeleri satış mağazanız var ve internette de ürünlerinizi satışa mı sunmak istiyorsunuz ? Öyle ise bu makalenin sonunda internette güvenli ve profesyonel bir tasarım sahip olan sanal mağazanız üzerinden online av malzemeleri satışı nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde öğreneceksiniz. Ama önce av malzemeleri hakkında bazı bilgilendirmelerde bulunalım.

Türkiye’de avcılık bir çok kesimin en büyük hobilerinden bir tanesi. Bazı kesimlerin ise direk olarak geçim kaynağı. Ancak profesyonel bir şekilde ava çıkılabilmesi için birçok malzeme gerekli. Konaklama yapabilmek için çadırlar. Ava çıkabilmek için giyilmesi gereken elbiseler, kara avı ve deniz avı olmak üzere kullanılmakta olan malzemeler gibi. Av malzemeleri satışı yapan mağazalara ulaşmak ise oldukça zordur. Belki büyük şehirlerde bir çok alanda bu ürünleri satan mağazalar bulunmakta ancak Türkiye’nin bir çok bölgesinde bu ürünleri satın alacak mağaza bulunamamakta.

Ava çıkan ve profesyonel bir şekilde avlanan avcı sayısı çok fazladır. Ancak çevrelerinde istedikleri ürünleri satın alabilecek bir fiziksel mağaza genelde bulamamaktadırlar. Durum böyle olunca direk olarak internette av malzemeleri satışı yapan sitelere yönlenilmektedir. Talep fazladır ancak internette av malzemesi satan sanal mağaza sayısı oldukça azdır. Bütün bu bilgileri verdikten sonra av malzemeleri satış mağazası olan işletmelerin profesyonel bir şekilde hiçbir bilgi sahibi olunmasa dahi internette ürünlerini nasıl satabileceklerinden bahsedeceğiz.

İlk bilmeniz gereken şey e-ticaret sistemleri

İnternette online satış sitesi açarak ürün pazarlaması yapabilmek için kullanılan sistemlere e-ticaret sistemleri adı verilir. Bu sistemler internette av malzemelerinizi satabilmeniz için gerekli olan bütün her şeyi bira araya getirmektedir. Hiçbir internet bilginiz dahi olmadan internetten av malzemelerinizi avcıların satın alabilmesi için tanıtabilir ve online satış yaparak mağazanızın cirolarını arttırabilirsiniz.

Av ve Balık Malzemeleri Satış Sitesi Kaç Günde Kurulur

Av ve balık malzemeleri satış sitenize sadece iki gün içerisinde kurulur ve ürünlerinizi ekleyerek online satış yapmaya başlayabilirsiniz. Kullanacağınız e-ticaret paketlerinde (online satış sisteminde) online ödeme sistemleri hazır bir şekilde kuruludur. Kredi kartı ile ödeme almak isteyenler bankalara başvuru yaparak sanal poslarını alırlar ve sisteme direk entegrasyonu sağlanır. Havale, eft ve kargoya kapıda ödeme için gerekli olan sistemler e-ticaret sitenizin içerisinde mevcut olarak sunulmaktadır. E-ticaret paketlerinde 500’ün üzerinde sanal mağaza tasarımı vardır. İsterseniz bu tasarımlardan bir tanesini tercih edebilir isterseniz Negrafik grafik tasarım ekibimizle birlikte hayalinizde bulunan av malzemeleri satış sitenizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

E-ticaret sitesinin sistemi nasıl çalışmaktadır

E-ticaret siteniz açılır. Anahtar teslim bir şekilde siteniz bilgileri ile birlikte size verilir. Ardından yönetim panelinizi nasıl kullanacağınıza dair kısa bir eğitim verilir. Yönetim paneli kullanımı oldukça kolaydır. Bu sebeple sisteminizi öğrenmekte zorluk çekmezsiniz. Eğitim alındıktan sonra mağazanızda bulunan ürünleri fotoğrafları, özellikleri, detay bilgileri, stok miktarları ve fiyatları ile birlikte sitenize eklemeye başlarsınız. Eklenen ürünler online satın alınabilecek hale getirilmiş olur. Artık tek yapmanız gereken şey sitenizi tanıtmaktır. Sitenizi internet ortamında nasıl tanıtacağınıza ve sitenize nasıl kullanıcı sağlayacağınıza dair isteklerini doğrultusunda eğitimler verilmektedir.

Müşterilerinizin ürün satın alması ve sipariş paneliniz

Sitenize giriş yapan avcılar ve av malzemesi almak isteyen potansiyel müşteriler beğendikleri ürünün hemen altında bulunan satın al butonuna basarlar. Bu işlemde sonra sizin sunmuş olduğunuz ödeme seçeneklerinden bir tanesini tercih ederler. (Havale, EFT, Kargoya Kapıda Ödeme, Kredi Kartı ile Ödeme). Ödeme seçeneği tercih edildikten sonra kredi kartı ile ödeme yapılacaksa kart bilgileri girilir ve direk ürün için ödeme sağlanmış olur. Aynı anda sizin yönetim panelinizde bulunan sipariş alanında ilgili ürün ve müşterinizin bilgileri düşer. Sizlerde direk olarak ürünü ilgili adrese kargo ile gönderirsiniz.

Havale ve EFT ile ödeme yapılacaksa müşterilerinize sizin hesap bilgileriniz çıkartlır ve ödeme yaptıktan sonra bildirimde bulunmaları sağlanır. Sizler banka hesaplarınızdan ilgili ödemeyi kontrol eder, onayladıktan sonra ürünü ilgili adrese gönderirisiniz. Kargo ile kapıda ödeme seçeneğinde ise zaten kargo ile yaptığınız anlaşmalar sayesinde kargo yetkilileri sizin için ilgili ücreti müşterilerinizden alırlar ve banka hesabınıza yatırılar. Ürünleri göndermek için kargo firmaları ile anlaşmalar yapmanız gerekir. Neticaret köklü bir e-ticaret firması olduğu için UPS kargo ile yapılan anlaşma sayesinde tüm Türkiye’ye aynı ücrete ve indirimli bir şekilde kargo göndermeniz sağlanmaktadır.

Neticaret E-ticaret Paketlerini Test Edilmesi ve İletişim

Neticaret e-ticaret paketlerini online olarak test etme şansınız bulunmaktadır. Yani sistemi satın almadan ücretsiz bir şekilde nasıl bir yapıya sahip olduğunu inceleyebilirsiniz. Ücretsiz demo talebi butonuna sayfanın sağ üst kısmından ulaşabilirsiniz. Örnek olarak av ve balık malzemeleri satışı yapan Neticaret referans sitesini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Dilerseniz direk olarak 0 212 256 60 00 numaralı telefonu arayarak online av malzemeleri satış sitenizi nasıl yapacağınıza dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle