Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Akıllı E-ticaret Scripti Makaleleri Akıllı E-ticaret Scripti Makaleleri
Ocak
2014
31

Sınırsız e-ticaret ile tanışmak ister misiniz ?


E-ticaret yazılımları ile kuracağınız siteler sorunsuz bir şekilde çalışabilmeli ve bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilmelidir. Geliştirilen sistemlerin sizlere profesyonel çözümler sunması gerekmektedir. Bu yazılımlar internette, ürün ve hizmetlerin, tüketicilere ya da bayilere sunulmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sebeple online sipariş alınabilmesini ve aynı zamanda online satış yapılabilmesini sağlayan kolay, ekonomik ve güvenli e-ticaret sistemlerinin tercih edilmesi önemlidir.

Ocak
2014
31

Elektronik Ticarette Kullanılan Online Ödeme Sistemleri


E-ticaret siteleri ile müşterilerden kredi kartı, havale, eft, kargoda kapıda ödeme ve cep telefonları üzerinden ödeme alınabilmektedir. Elektronik ticaret sitelerinde kullanılan online ödeme sistemleri daha yakından tanımak ister misiniz ?

Ocak
2014
31

Fırsat Sistemli Tek Ürün Eticaret Sitesi


İnternette tek ürün eticaret yaparak ürün satışı yapmak isteyen kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış olan fırsat sistemleri ile birlikte, özel tasarımlı ve son derece güvenlikli sanal mağazanıza sahip olabilirsiniz. Sadece bir ürüne odaklanarak, indirim ve kampanyalarla beraber o ürünün satışını hızlı bir şekilde arttırmak isteyenler için son derece etkili çözümler sunan tek ürün eticaret sistemlerinin özelliklerine gelince;

Ocak
2014
31

Paynet Arena Sistemi Hazır Kurulu E-ticaret Siteleri


Bilişim firmalarına özel olarak izmet vermekte olan Arena Bilgisayar ile Neticaret arasında yapılan anlaşma sonucu, Arena Bilgisayar bayisi ve aynı zamanda Paynet üyesi olan kullanıcılar, Paynet'in mevcut sanal poslarını kullanabilirler. Bu sistem Neticaret e-ticaret paketleri ile oluşturulan e-ticaret sitelerine sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmektedir.

Ocak
2014
31

E-ticarette Kullanıcı Yorumlarının Siteye Etkileri Nelerdir


İnternette ürün satabilmek için kurulan eticaret sitelerinde, ürünler için yapılan yorumların siteye büyük etkisi bulunmaktadır. Sitenizde bulunan yorum eklentileri sayesinde müşteriler ürünleriniz hakkında görüşlerini belirtebilmektedir. Ancak bilinmeyen bir şey vardır. Yazılan her yorum hem siteyi bir adım öne çıkarmakta hem de satışların artışını sağlamaktadır.

Ocak
2014
31

Profesyonel E ticaret Sitelerinin Özellikleri ve Fiyatları ?


Neticaret tarafından uzman kadrolar ile birlikte geliştirilen profesyonel e ticaret sitelerinin özelliklerini daha yakından tanımak ister miydiniz ? E-ticaret portalında bugünkü makalemiz elektronik ticaret sitelerinin özellikleri hakkında.

Ocak
2014
30

Sizce en iyi eticaret yazılımı nasıl olmalı ?


Şu anda işletmelerin internette online ticaret yapabilmeleri için geliştirilmekte olan profesyonel e-ticaret yazılımları bulunmaktadır. Bu yazılımlar uzman kadrolar (yazılım, grafik, teknik destek, sosyal medya, seo uzmanları) tarafından geliştirilmektedir. İşte en iyi eticaret yazılımı yılların vermiş olduğu tecrübelere sahip olan e-ticaret firmaları tarafından geliştirilmektedir. Bir yazılımın en iyi olduğunu öğrenebilmek için ise sırası ile makalemizdeki özellikleri okuyabilirsiniz.

Ocak
2014
30

İleri Derece Güvenlik Önlemlerinin Alındığı E-ticaret Yazılımları


İnternette ürün satışı gerçekleştireceğiniz e-ticaret sitenizi açmadan önce kullanacağınız e ticaret sistemlerinin incelenmesinde fayda vardır. Özellikle uluslar arası güvenlik önlemlerinin bu sistemler de kullanılıp kullanılmadığı öğrenilmelidir. Bir elektronik ticaret sitesinde mutlaka firewall, IPS, IDS, RAID5 ve 128-256bit SSL şifreleme sistemlerinin var olması gerekir.

Ocak
2014
30

E-ticaret Paketinizin Bu Ayrıcalıklara Sahip Olmasını İstermisiniz


E-ticaret sitesi açacaksanız bir ayrıcalığı olması gerekir. Rakiplerinizin önüne geçebilmeniz için hem tasarım, hem yazılım hem de sitede kullanılacak özelliklerin sizleri bir adım öne geçirmesi önemlidir. İşte bu nokta da devreye Neticaret paketleri girmektedir. Teknolojiyi yakından takip eden ve uygulamalarını sürekli geliştiren yazılım ekibi ile birlikte görselliğien ince ayrıcalıklarına kadar süzen tasarım ekibi tarafından sizlere özel e-ticaret siteleri geliştirilmektedir.

Ocak
2014
30

Bayi Tahsilat Sistemi - Online Tahsilat Yazılımları


Bayi tahsilat sistemi diğer adı ile online tahsilat internetten kredi kartı ile ödeme alınmasını sağlayan sistemlerdir. Firmalar bayilerinin kredi kartı ile alacakları ödemeleri tek bir çatı altında toplayabilmektedirler. Bu sayede hem bütün bayi ve alt bayiler, mağazalarına gelen müşterilerinden kredi kartı ile ödeme alabilmekte hem de firma bayi ve alt bayilerinin satış performanslarını online takip edebilmektedir.

Ocak
2014
30

E-ticaret Sitesi Kurduktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir


E-ticaret internette satış yapılan sistemlere verilen isimdir. Sahip olunan ürünlerin satışlarını arttırabilmek için e-ticaret siteleri kurulur. Kimi işletmeler kurmuş oldukları e-ticaret sitelerinden beklenenin üstünde kazanç sağlarken kimileri ideallerindeki cirolara ulaşamamaktadır. Bunun sebebi e-ticaret sitesi kurarken bazı önemli stratejileri es geçmelerinden kaynaklanmaktadır.

Ocak
2014
30

Sadece Bir Gün İçerisinde Hazır Eticaret Sitenize Sahip Olabilirsiniz


Neticaret profesyonel e-ticaret paketlerini kullanarak aynı gün içerisinde hazır eticaret sitesi sahibi olabilirsiniz. Ürünlerinizi online alışveriş siteniz üzerinden satışa sunarak sipariş almaya başlayabilirsiniz. E-ticaret paketleri içerisinde online ticaret yapabilmeniz için gerekli olan her şey dahildir.

Ocak
2014
30

Neticaret E-ticaret Paketlerini Kullananlar 500+ E-ticaret Tasarımlarından İstediklerini Kullanabiliyorlar


Tasarımların kalitesi, sitede bulunan görsellerin uyumlu bir şekilde yerleştirilmesi, kullanılacak olan sektörlere özel olarak renk uyumlarının sağlanması, ve istenilen ürünlerin çok rahat bir şekilde bulunmasını sağlayacak temaların kullanılması gerekmektedir. Çünkü e-ticaret sitelerine giriş yapan ve potansiyel müşteri olan kullanıcılar alışveriş yapmadan önce bazı konulara önem vermektedirler. Bu konular onların ödeme yapacakları sıradaki tereddütlerini ortadan kaldıran kriterlerdir.

Ocak
2014
30

Online Kitap Satış Sitesi Açmak


Online kitap satış sitelerinin önemi her geçen gün daha fazla artıyor. İnsanlar eskisi gibi sahafları ziyaret etmek yerine online sahaflık yapan kitap satış sitelerinden alışveriş yapmaya yöneliyorlar. Online kitap satış sitesi kuranlar sadece fiziksel mağazalarında değil aynı zamanda sanal kitap dükkanlarında da satış yapabiliyorlar.

Ocak
2014
29

Yeni Başlayanlara için E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur Detaylı Anlatım


Büyük ihtimal e-ticarete sıfırdan başlayacaksınız. Belki biraz bilgi birikiminiz var ve bunu pekiştirerek bir site kurmak istiyorsunuz. Belki yazılımcısınız ancak hangi kuralların geçerli olduğunu bilmiyorsunuz. Ya da interneti sadece maillerinizi okumak içinde kullanıyor olabilirsiniz. Yeter ki e-ticaret sitesi açmak isteyen, bilgi sahibi ya da olmayanlar için bu sektörü detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya ve öğrenilmek istenilen bütün sorulara cevap olmaya çalışacağız. Daha önce yazılmış olan makalelerle e-ticareti sizlere anlatmaya çalıştık ancak ilk olarak bu makaleyi okuyarak bilgi birikimine sahip olmanız ardından diğer makaleleri de okuyarak e-ticarette aklınıza takılan her türlü soruyu cevaplayabilir olmanızı istiyoruz.

Ocak
2014
29

İnternette Online Çiçek Satış Sitesi Açmak


Türkiye’de ve Dünya’da her zaman sürekliliği olan ve ilginç fikirler ile birlikte her geçen gün büyümeye devam eden çiçek sektörü artık internet üzerinden de dikkate değer bir şekilde aratılmaya başlandı. İnsanlar çiçek siparişi verecekleri zaman online çiçek satış sitelerini tercih etmekteler. Bunun en büyük sebebi ise yaşanılan yerde istenildiği zaman çiçekçi bulunamaması.

Ocak
2014
29

E-ticaret Sistemlerinde En Çok Tercih Edilen Online Ödeme Sistemleri


E-ticaret internette online alışveriş yapılabilmesi için geliştirilen yazılım programlarına verilen genel bir isimdir. Bu yazılımlarda farklı online ödeme tipleri kullanılabilmektedir. En çok kullanılan online ödeme sistemleri ise sırası ile sanal pos, havele, kargo, eft, ipara, paypal, paynet, payu ve mobil ödemedir. Şimdi sırası ile bu ödeme sistemleri hakkında bilgi verelim.

Ocak
2014
29

Entegre Çözüm Üreten E-ticaret Uygulamalar


E-ticarette kullanılan uygulamalar bu sektörü kolaylaştıran, kolaylaştırdığı gibi satışlara da etkisi olan özelliklere sahiptirler. Daha çok kitleye hitap ederek daha sağlıklı satış yapılabilmesi için Neticaret e-ticaret paketlerinde birbirinden farklı özellikte uygulamalar geliştirilmektedir. Bugün bu uygulamalardan en önemlileri olan; facebook store, seo, toplu mail gönderim ve online kargo takibi uygulamaları hakkında bilgilendirmeler yapacağız.

Ocak
2014
29

Firmanıza Özel Profesyonel E-ticaret Siteleri


Neticaret kurumsal firmalar için profesyonel e-ticaret sistemleri geliştirmektedir. Bu sistemler kullanılarak sadece bir (1) iş günü içerisinde internetten ürün satışı yapılmaya başlanabilir. Uzman yazılım ve tasarım kadrosu ile birlikte 12 yılın vermiş olduğu eTicaret tecrübesi ile geliştirilen e-ticaret sistemleri, online alışveriş sitesi kurabilmeniz ve sipariş alarak dijital pazarlama yapabilmeniz için hazır bir şekilde teslim edilmektedir.

Ocak
2014
29

Private Shopping Nedir ?


İdealinizde fiziksel mağazanızda bulunan ürünleri internette kendi siteniz üzerinden satışa sunmak varsa bir diğer adı Private Shopping olan fırsat sistemlerini tercih edebilirsiniz. Private Shopping ile kurulan e-ticaret sitelerinde daha etkili satışlar gerçekleştirebilmeniz için birçok ayrıcalık yer almaktadır.

Ocak
2014
29

İnternette Bilişim Ürünü Satmak İsteyenler Neler Yapmalı


İnternette bilişim ürünleri satmak için yapılması gerekenlerin başında profesyonel bir e-ticaret sistemi kullanmak gelir. Bununla birlikte kullanılacak olan online ödeme sistemlerinin iyi bilinmesi, xml ürün ve muhasebe programları ile entegrasyonların yanı sıra güvenlik altyapısının iyi incelenmesi gerekmektedir.

Ocak
2014
28

E ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?


E-ticaret sitesi açabilmek için bazı evraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu evraklar internette online ticaret yapabilmeniz için gerekli olan koşulları yerine getirebilmeniz için istenmektedir. Aklınızda online satış sitesi açmak var ise ve neler yapılması gerektiği, hangi evraklara sahip olunmak zorunda olduğu ve e-ticaret sitesinde hangi belgelerin bulunma zorunluluğu hakkında bilgi sahibi sahibi olmak istiyorsanız buyurun;

Ocak
2014
28

Mobil E-ticaret Sistemlerini Kullanarak İnternetten Ürün Pazarlama


Mobil ticaret son zamanlarda kullanımı artmaya başlayan bir trend halini almaya başladı. İnsanlar özellikle özel günlerinde bu yöntemi kullanarak e-ticaret sitelerinden ürün almaya başladılar. Aynı zamanda akıllı cep telefonlarının gelişmesi de insanların mobil ticareti kullanmalarını teşvik eden bir özellik konumuna gelmesini sağladı.

Ocak
2014
28

Ücretsiz Eticaret Sistemi ile Profesyonel E-ticaret Paketlerinin Farkları Nelerdir ?


Profesyonel e-ticaret paketlerinin ile açılan sitelerin sunucularında ileri derece güvenlik önlemleri alınmaktadır. Tehditleri tespit eden ve anında engelleyen IPS-IDS sistemler, saldırı karşı güvenlik duvarı oluşturan Firewall, veri kayıplarını yaşanmaması için ise RAID5 yedekleme sistemleri kullanılmaktadır.

Ocak
2014
28

E-ticaret Ücretsiz Google Adwords Reklam Kuponu


Türkiye’de profesyonel e-ticaret paketleri geliştiren ve müşterilerine sağlamış olduğu imkanlar ile birlikte kalitesini kanıtlamış olan Neticaret bir çok avantajlar ile birlikte sizlere bütünleşik çözümler sunmaktadır. Bu avantajların en önemlilerinden bir tanesi ise 250 TL değerinde sahip olacağınız ücretsiz google adwords reklam kuponudur.

Ocak
2014
28

En Çok Tercih Edilen Elektronik Ticaret Türleri


Elektronik ticaret türleri kullanım alanlarına göre beşe ayrılmaktadırlar. Bunlar sırası ile Business to Business (B2B), Business to Consumer (B2C), Consumer to Business (C2B), Consumer to Consumer (C2C), Business to Employee (B2E)’dir.

Ocak
2014
28

İnternette, Kolye, Yüzük Gibi Takı Satışı Nasıl Yapılmaktadır


İnternette takı, kolye, yüzük, bileklik ve küpe gibi ürünlerin satışını yapmak istiyorsanız, online ödeme alabileceğiniz bir internet sitesi açmanız gerekmektedir. Açılan bu siteler e-ticaret siteleri olarak adlandırılır. Online sipariş alınır, ödeme yapılıp yapılmadığı kontrol edilir ve müşterilere ilgili ürün teslim için gönderilir.

Ocak
2014
28

Kaliteli Online Satış Sitesi Açmak


Online satış sitesi internette ürün pazarlayabilmek için açılan açılan e-ticaret sitelerine verilen isimdir. Fiziksel mağazanızda bulunan ya da tedarikçi firmalardan almış olduğunuz ürünleri bu siteler sayesinde internette satışa sunabilirsiniz. Ancak e-ticaret sitesi kurmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Aksi taktirde hem istenmeyen sorunlarla karşılaşabilir hem de ürün satışlarında başarıya ulaşamayabilirsiniz.

Ocak
2014
27

En iyi e-ticaret yazılımı hangi özelliklere sahip olmalıdır


Bir e-ticaret yazılımının en iyi e-ticaret yazılımı olup olmadığını satın alınacak olan eticaret paketinin sizlere sunmuş olduğu ayrıcalıklardan anlayabilirsiniz. E-ticaret sitesi açmak ve işletmeniz için gerçekleştireceğiniz bu eylemde profesyonel bir site sahibi olmak istiyorsanız kesinlikle e-ticaret yazılımlarının özelliklerini incelemeniz gerekmektedir.

Ocak
2014
25

E-ticaret tasarımınız kullanıcılara ne kadar hitap ediyor


Ürünlerinizi online olarak pazarladığını bir sanal mağazanı (e-ticaret siteniz) var ise en çok dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi sitenizin grafik tasarımıdır. Bir sitenin tasarımı, o sitede bulunan ürünlerin pazarlanabilmesi için en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Tasarımınız ne kadar kaliteli ve müşteriye hitap edecek şekilde dizayn edilirse, yapılacak olan satışlar ve müşterilerin sitenize olan güveni de o denli artacaktır.

Ocak
2014
24

Profesyonel bütünleşik çözümler sunan hazır e ticaret paketleri


Hazır e ticaret paketleri, internette online sipariş alabilmeniz ve aynı zamanda online ticaret yapabilmeniz için geliştirilmiş olan profesyonel elektronik ticaret çözümleridir. Bu paketleri kullanarak ister mağazanızda bulunan ürünleri isterseniz de tedarikçi firmalardan alınan ürünleri online kendi kurumsal kimliğiniz ile pazarlayabilirsiniz. Bütün altyapı Neticaret paketleri ile sizlere sunulmaktadır.

Ocak
2014
24

E-ticaret sitelrinizde oluşturulan blog sayfalarına ne kadar önem veriyorsunuz ?


E-ticaret sitelerinin olmazsa olmazları arasında blog sayfaları gelmektedir. Blog sayfaları hem kulanıcı trafiğini arttırmakta hem de ücretsiz bir şekilde kendi reklamanızı yapmanızı sağlamaktadır. Peki e-ticaret blog sayfaları nasıl olmalıdır ?

Ocak
2014
23

Google universal analytics nedir ?


Google, Google Analytics’den alınan verilerin toplanması ve aynı zamanda işlenmesi sırasında iyileştirmelere gidiyor. İyileştirmenin yeni adı ise Universal Analytics. Veri kayıpları yaşanmadan ve hesap ayarlamaları değiştirilmeden bu geçiş sağlanabilecek. Universal Analytcs mülklerine geçiş yapmak isteyenler, Universal Analytcs Yeni Sürüme Geçiş Merkezi’ni kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilecekler.

Ocak
2014
23

Instagram Hesabı Açarak Paylaşımlarda Bulunmanın E-ticaret Sitelerinize Faydaları


Instagram, Türkiye'de son zamanlarda hızlı bir şekilde kullanılmaya başlanan bir sosyal paylaşım sitesi. 150 milyonun üzerinde kullanıcı bulunmakta. E-ticaret siteleri paha biçilemez bir dijital pazarlama kanallarından bir tanesi.

Ocak
2014
22

E-ticaret siteleri için Google plus + sayfası açmak ne kadar faydalı


Her site için olduğu gibi e-ticaret siteleri içinde Google Plus sayfasının kurulması ve aynı zamanda sürekli paylaşımlar yapılması sitenizin Google arama motorunda daha sağlıklı bir şekilde bulunabilirliğini artıyor. Google plus aracılığı ile yapacağınız paylaşımlar, paylaşımlar sonucu alacağınız +1 ve takipçiler arama motoru Google dizininde daha üst sıralarda yer alabilmeniz için etkili çalışmalar arasında yer almaktadır.

Ocak
2014
21

Mobil Uyumlu E-ticaret Sitelerinin Avantajları


Mobil uyumlu e-ticaret sitelerini kullandığınzı taktirde, interneti yoğun olarak telefon üzerinden kullananlara da hitap etmiş olursunuz. Aynı zamanda online mobil ödeme alabilir ve kullanıcıların sayfanıza daha fazla süre kalmasını sağlayarak aram amotoru optimizasyonunuza dolaylı bir şekilde destek olabilirsiniz.

Ocak
2014
20

Kişisel Sağlık ve Bakım Ürünlerinizi İnternette Satışa Sunmak İster misiniz ?


Kişisel bakım ve sağlık ürünleri satan bir mağazanız varsa, ürünlerinizi aynı zamanda sanal mağazanızda da satışa sunabilirsiniz. Peki online satış yapabileceğiniz sanal mağanızı nasıl açabilirsiniz ?

Ocak
2014
20

2014 Yılının İlk Aynda En Çok Okunan E-ticaret Makaleleri


2014 Yılı Ocak ayında en çok hangi e-ticaret yazıları okundu merak ediyor musunuz ? Neticaret e-ticaret portalı ile daha sağlıklı bir şekilde elektronik ticaret sitelerinizi yöenetebilmeniz için e-ticaret portalımızı takip edebilirsiniz.

Ocak
2014
17

E-ticaret uzmanlarından trafiğinizi arttıcak tavsiyeler


E-ticaret uzmanları yoğunluk olarak arama motoru optimizasyonu, arama motoru reklamcılığı, sosyal medya ve toplu mail gönderimi üzerinde stratejik çalışmalar yapılması gerekliliğini savunuyor. İşte e-ticaret uzmanlarının tavsiyeleri.

Ocak
2014
16

Ücretsiz Kargo Gönderimi Satışlarınızı Nasıl Etkliyor


E-ticarette ücretsiz kargo gönderimi, siteye gelen kullanıcıları en çok cezb eden özellikelrden bir tanesi. Sepetten ayrılma oranlarını düşürdüğü gibi ciroların da bu duruma paralel olarak artış göstermesine sebep oluyor.

Ocak
2014
15

Online Alışveriş Sitelerinin Temel Tercih Sebepleri


Teknolojinin gelişmesi e-ticaret sitelerinden yapılan online alışverişlerinde artmasına sebep oluyor. İnternet kullanıcı sayısı arttıkça alışveriş sitelerine olan taleplerde de artıyor. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılayabilmek için teknolojinin sağlamış olduğu avantajları kullanıyor.

Ocak
2014
13

Neticaret E-ticaret Yönetim Sistemi


E ticaret yönetici sistemi, elektronik ticaret yani online alışveriş sitelerinizde bulunan bütün parametreleri yönete bilmenizi sağlayan panellere verilen isimdir. Bu sistemler aracılığı ile e-ticaret sitesinde istenilen değişiklikler yapılabilmektedir. Neticaret profesyonel yazılım ve tasarım ekibi ile e-ticaret siteleri için kullanımı kolay ve anlaşılır bir e ticaret yönetici sistemi geliştirmiştir.

Ocak
2014
10

Bilişim Ürünlerimi İnternette Nasıl Satabilirim Diyorsanız


Bilişim ürünleri satan elektronik mağaza sahibi iseniz “Bilişim ürünlerimi internetten nasıl satışa sunabilirim” sorusunu çok defa kendinize sormuşsunuzdur. Online sipariş alabileceğiniz ve aynı zamanda online ödeme sistemlerini kullanabileceğiniz bir satış sitesine sahip olmak istemişsinizdir. Bugünkü makalemizde bilişim firmalarına özel açılmakta olan online alışveriş sitelerine yer vereceğiz.

Ocak
2014
09

Online Çeyiz ve Ev Tekstili Satış Sitesi Nasıl Açılır


Özellikle evlilik çağına gelmiş olan genç kızlar ve onların anneleri için çeyiz ve ev tekstili ürünleri önemli bir yere sahiptir. Arama motorlarında bu ürünler ile ilgili yapılan aramalar da ilginin ne kadar fazla olduğunun bir göstergesidir. Bu makalemizde çeyiz ve ev tekstil ürünlerinizi internetten online satışa sunabileceğiniz alışveriş sitenizi nasıl açabileceğinizi anlatacağız.

Ocak
2014
09

E-ticaret Sitem Arama Motoru Yandex ve Google'da Çıkmıyor Diyorsanız


Türkiye'de en çok kullanılan iki arama motoru Google ve Yandex'tir. Bu iki arama motorunda yer alabilmek ve zamanla üst sıralara çıkabimek için bazı çalışmalar yapılması gerekir. Arama motorlarının istekleri doğrultusunda yapılan çalışmalar ve indeksleme işlemleri nasıl yapılır ?

Ocak
2014
08

E-tahsildar: online ödeme yazılımları


Tahsilatta sorun yaşanmaması için e-tahsildar bir diğer adı ile elektronik tahsilat sistemleri geliştirilmiştir. Bu sistemler firmaya özel olarak açılan bir internet sitesi üzerinden online kredi kartı tahsilatı yapılmasını sağlamaktadır. Sitenin bütün yönetimi firma yetkilisindedir. Dilerse ek yönetici belirlemeleri yapabilmektedir. Aynı zamanda bayilerine özel sınırlı yönetim panelleri sunabilmektedir.

Ocak
2014
08

Sadece Bir Günde Kurumsal E-ticaret Site Sahibi Olabilirsiniz


Kurumsal firmalar ürünleri daha çok kitleye ulaştırabilmek için teknolojinin gereksinimleri arasında olan elektronik ticareti tercih etmektedirler. Neticaret bu gereksinimleri 12 yıllık uzman kadrosu ile birlikte bir araya getirerek kurumsal e-ticaret siteleri için özel yazılımlar geliştirmektedir. Bu yazılımlar sayesinde sadece 1 iş günü içerisinde e-ticaret siteniz hazır hale getirilmektedir.

Ocak
2014
07

Hedef E-ticaret Paketleri ile Satışların Katlanması Olmalı


Sizlerde işletme sahibi iseniz ya da tedarik edeceğiniz ürünleri internette satışa sunmak istiyorsanız hedefiniz eticaret sistemlerini daha yakından tanımak olmalıdır. Hangi e-ticaret yazılımının kullanılması gerektiği, e-ticarette alınması gereken güvenlik önlemlerinin neler olduğu, kullanılmakta olan ödeme sistemleri hakkında detaylı bilgileri ve bu sektörde başarıya ulaşmanızı sağlayacak olan sosyal medya, seo, reklam, dijital pazarlama konularını çok yakından takip etmeniz gerekir.

Ocak
2014
07

Muhasebe Programı, Sanal Pos ve Xml Entegrasyonu Nedir ?


Entegrasyon kavramı e-ticarette en çok kullanacağınız kelimeler arasında yer almaktadır. Muhasebe entegrasyonu, xml ürün entegrasyonu ve ödeme sistemlerinin entegrasyonu gibi konularda bilgi sahibi olmak e-ticareti daha iyi anlayabilmektir denebilir. Entegrasyon geniş tanımı ile e-ticaret sitenizin başka sitelerin ürünlerini bütün özellikleri ile birlikte sitede yayınlayabilmesi ya da muhasebe programları ile yazılımlarınızın iletişim kurarak istenilen ürünlerde entegre olunabilmesidir.

Ocak
2014
06

E-ticarette Alan Adı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli


E-ticaret sitesi açmadan önce alan adı seçimi en önemli ve üzerine yoğunluk verilmesi gereken konular arasındadır. Seçilecek olan alan adı ileride satışların en etkili sebeplerinden biri haline gelebilir. Peki alan adı seçimi yaparken hangi tercihler yapılmalıdır ?

Ocak
2014
04

E-ticaret Kavramı Sizce Nedir ?


Elektronik ticaret yani kısaltılmış adı ile e-ticaret kavramı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ? E-ticaret sektörü ilk olarak ne zaman başlamıştır, hangi firmalar tarafından daha çok tercih edilir, yapılan cirolar nelerdir ?

Ocak
2014
03

Kaliteli E-ticaret Siteleri Listesi


Kaliteli e-ticaret siteleri nasıl olmalıdır ? Bir sitedeb ürün alımı yapılmadan önce o sitenin kalitesi inclenmektedir. Peki kaliteli e-ticaret siteleri listesine nasıl ulaşılabilir ?