Sosyal Medyanın E-ticaret Sitelerine Etkisi Nedir? Sosyal Medyanın E-ticaret Sitelerine Etkisi Nedir?

Elektronik ticaret bir diğer ünlenmiş adı ile e-ticaret siteleri her geçen gün daha çok önem taşımaya başlıyor. Özellikle firma ya da işletmesi olanlar ve girişimci olan adaylar işlerini büyültebilmek için hızla bu sektörde de yerlerini almaya başladılar.

Girişimci kendi sektöründe fark yaratabilmek ve daha çok tüketiciye ulaşabilmek için e-ticaret sitelerini kurmaya başladılar. Özellikle son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ve sosyal medyanın aşırı bir şekilde fazla kullanılması da e-ticaret sitelerinin önemini arttırmış durumda. Tüketicilere daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmek için sosyal paylaşım siteleri adeta biçilmiş kaftan.

Sosyal medya müdürümüz Serkan HACIÖMEROĞLU: “Sosyal medyanın e-ticaret sitelerindeki satışı arttırmaya etkisinin %60’ları buldu. Artık sosyal medyasız e-ticaret olmaz. E-ticaret sitesine sahip iseniz veya açmayı düşünüyorsanız sosyal paylaşım siteleri ve bloglardan mutlaka üyelik almanız gerekir. Buralardan yapacağınız iş ve sektöre yönelik paylaşımlarınız müşterilerinize daha sağlıklı bir şekilde ulaşmanıza ve etkileşimde bulunmanızı sağlar.” dedi.


sosyal-medya


Sosyal medya müdürümüz Serkan HACIÖMEROĞLU’nun dediği gibi eğer bir e-ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız ve ya e-ticaret sitesine sahipseniz sosyal paylaşım sitelerinden faydalanmanız oldukça önemlidir. Özellikle insanların ilgisini çekecek paylaşımlarda bulunabilir ve üye sayınızı arttırabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra direk olarak müşterilerinizle sıcak temasta bulunabilirsiniz. Sosyal paylaşım sitelerinin bu tarz etkileşim kurabileceğiniz eklentileri bulunmaktadır.

Sosyal medya ve sosyal paylaşım sitelerinin olmadığı e-ticaret siteleri mutlaka bu alanda nasıl kendilerini geliştirecekleri hakkında eğitimler almalı ve bir an önce bu sektörde de yerlerini ayırtmalılar.