E ticaret Seo ve Sosyal Medya Kullanımı - Google, Facebook Etkili Bir Şekilde E ticaret Seo ve Sosyal Medya Kullanımı

E-ticaret sitesi açtıktan sonra en çok kullanılmakta olan ve en önemli konular arasında yer alan seo ve sosyal medya satışların artmasında büyük rol oynamaktadır. SEO yani arama motoru optimizasyonu sayesinde, arama motorlarını çok kullanan, sosyal medyada ise sosyal paylaşım sitelerini çok kullanan müşterilere e-ticaret sitesi tanıtımı oldukça rahat yapılabilmektedir. E-ticaret piyasasından en çok dikkat edilmesi gereken iki konudur. Gerekirse demiyoruz mutlaka SEO ve Sosyal Medya eğitimleri alınmalıdır.

SEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU)

Arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilmek için yapılan çalışmaların bütününü oluşturmaktadır. Genel olarak google ve diğer arama motorları ile oldukça uzun zamandır haşır neşir olan ve sürekli farklı siteler kurarak uzmanlaşmış olan seo uzmanları tarafından idare edilmektedir. yapılan çalışmalar sonucu istenen kelimelerde yükselişler yaşanmaktadır. Google ve diğer arama motorlarının istekleri doğrultusunda yapılan bu teknik çalışmalar sonucu sitelere gelen kullanıcı sayısı artmakta ve daha çok müşteriye organik yani ücretsiz bir şekilde ulaşılmaktadır. Seo konusunda uzman birinden mutlaka eğitim alınmalıdır. Eğer eğitim alacak vaktiniz ya da bu konuya ilginiz yok ise mutlaka sağlam bir SEO uzmanı ile çalışılması gerekmektedir. 

SOSYAL MEDYA

Sosyal medya son bir kaç yıldır herkesin hayatı olmuş durumda. Şu anda Türkiye'de milyonlarca akıllı telefon bulunmakta. Ve bu akıllı telefonlardan girilen sayfaların oldukça fazla bir yüzdesini ise facebook, twitter, google+, instagram gibi sosyal medya siteleri oluşturmakta. Sosyal paylaşım sitelerinde takılan potansiyel müşterilere e-ticaret sitenizi tanıtabilmek için sürek sosyal medya ile iç içe olmanız gerekmektedir. Eğer kullandığınız e-ticaret sitsinde facebook store özelliği de var ise alacağınız ekstra facebook reklamları ile satışlarınızı birden katlayabilirsiniz.

NETİCARET GELİŞTİRİLMİŞ SEO PAKETİ

Neticaret e ticaret paketleri üstün arama motoru optimizasyonu ve sosyal paylaşım sitelerinden facebook store ile birlikte başarılı bir e ticaret yazılımı geliştirmiştir. Akıllı linkleme ve otomatik sitemap özelliğinin yanında SEO eklentisi sayesinde kolay bir şekilde arama motorlarında yükselme yaşayabilirsiniz. Buna ek olarak eticaret paketi satın alan müşterilere özel SEO eğitimleri de verilmektedir.

NETİCARET FACEBOOK STORE EKLENTİSİ

SEO çalışmalarının yanında sosyal medyanında oldukça etkili bir mecra olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden Neticaret eticaret paketlerinde facebook store eklentisi de geliştirilmiştir. Bu eklenti sayesinde sitenizde bulunan ürünlerinizi sosyal paylaşım sitesi olan facebook üzerinden de paylaşabilir ve satışlarınızı kendi siteniz üzerinden yapabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle